Rynek zabawek erotycznych zapewnia obecnie dostęp do licznych gadżetów, które mogą urozmaicić życie seksualne. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów, są kulki gejszy, zwane także kulkami miłości, czy też kulkami waginalnymi. Służą one jednak nie tylko do przyjemnej stymulacji, ale i pozwalają ćwiczyć mięśnie Kegla. Jak ich używać i jakie wybrać? Dowiedzmy się tego!

Kulki Kegla – dlaczego musisz je mieć?

Kulki gejszy mają wiele korzyści dla zdrowia intymnego i ogólnego dobrostanu. Z tego powodu są stosowane przez kobiety coraz powszechniej. Kulki waginalne działają poprzez stymulację i wzmocnienie mięśni Kegla, które znajdują się wokół pochwy. Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla niesie wiele korzyści. Wśród nich wyróżnić można zarówno te zdrowotne, jak choćby poprawę kontroli nad pęcherzem, lepsze ukrwienie okolic intymnych, zapobiegające problemom takim jak suchość pochwy, spadek elastyczności czy osłabienie mięśni.

Co więcej, dzięki treningowi, jaki umożliwiają wykonać kulki dopochwowe, możliwe jest także zwiększenie uczucia podczas stosunku seksualnego. Silne mięśnie Kegla mają wpływ na odczuwanie przyjemności podczas stosunku zarówno dla kobiety, jak i jej partnera seksualnego. Poprawiona kontrola mięśni może prowadzić do intensywniejszych orgazmów.

 

Zabawa z kulkami gejszy także może dostarczać przyjemności. Można wykorzystać je jako gadżet erotyczny w sypialni lub postawić na samodzielną zabawę. Dla wielu kobiet noszenie kul gejszy może być stymulujące i prowadzić do pobudzenia seksualnego.

Jak używać kulek gejszy? Ćwicz mięśnie dna miednicy!

Sposobów zabawy z kulkami gejszy jest wiele. Przepis na to, jak używać ich jako narzędzie rozkoszy, każdy znajdzie samodzielnie. Jednak jak należy stosować kulki gejszy, by skutecznie ćwiczyć nimi mięśnie pochwy?

To bardzo proste! Po umieszczeniu kul w pochwie można od razu rozpocząć ćwiczenia mięśni Kegla. Polegają one na naprzemiennym ściskaniu i rozluźnianiu mięśni wokół nich. Ilość i długość serii zależy od stopnia zaawansowania. Na początku warto zacząć od kilku serii. Następnie można zwiększać ich liczebność. Regularność jest tu kluczem do sukcesu!

Jakie kulki gejszy wybrać?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje kulek gejszy. Aby wybrać najlepsze dla siebie, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą jest rozmiar. Na początek warto sięgnąć po średnie lub mini kulki gejszy. Kolejna ważna sprawa, to materiał. Najlepszym wyborem będą kulki gejszy silikonowe lub metalowe, ponieważ są bardzo trwałe i można z łatwością utrzymać je w czystości.