Feromony ludzkie
1 vote, 4.00 avg. rating (84% score)

Feromony ludzkie – o feromonach możemy dziś usłyszeć wiele. Mają one zarówno duże grono zwolenników, jak i przeciwników uważających, że ich sprzedaż nie jest niczym innym niż tylko kolejną próbą zarobienia na ludzkiej naiwności. Naukowcy są jednak zgodni, co do tego, że ludzkie feromony nie zostały wymyślone przez ich dzisiejszych sprzedawców, a w społeczeństwach pierwotnych odgrywały bardzo istotną rolę w procesie wyboru partnera. Gdy o nich mówimy na myśli mamy substancje chemiczne wydzielane między innymi przez skórę, a w związku z tym stanowiące nasz naturalny zapach.

W zasadzie feromony ludzkie  są bezwonne, a ich oddziaływanie na osobników przeciwnej płci odbywa się poza świadomością, są to jednak dość wyraźne sygnały świadczące nie tylko o zainteresowaniu kandydatem na partnera, ale i o dopasowaniu dwóch jednostek. Do niedawna mówiono o tym, że produkcja feromonów ludzkich przez ludzkie organizmy zanikła wiele setek lat temu, najnowsze badania naukowe potwierdzają jednak, że wcale się tak nie stało. Nadal je wydzielamy, nasz naturalny zapach jest jednak „zagłuszany” przez perfumy, dezodoranty i inne kosmetyki. O wyborze partnera życiowego decydują dziś inne czynniki, nie można jednak wykluczyć tego, że naturalne feromony nadal mają wpływ na to, że między dwojgiem obcych sobie ludzi nagle wytwarza się „iskra”, która ich łączy.

Czy zatem sztuczne feromony oferowane przez coraz większą liczbę sklepów internetowych są na tyle skuteczne, aby zasadne było uzupełnianie o nie tych feromonów, które nasz organizm wytwarza naturalnie? Poszukiwanie jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie nadal nie przyniosło w pełni satysfakcjonujących rezultatów, ale efekty jakie można osiągnąć poprze używanie feromonów mówią same za siebie.Obecnie najpopularniejsze na rynku są feromon takie jak “Pheromax” czy też” BTB” Nie można oczywiście opierać nadziei na to, że znajdzie się ukochaną wyłącznie na sile oddziaływania feromonów, nie ma jednak przeciwwskazań do tego, aby skorzystać z ich wsparcia.

Osoby, które zdecydowały się na taki krok zazwyczaj nie ukrywają swojego zadowolenia z tego powodu. Być może stosowanie feromonów ludzkich dodaje im po prostu pewności siebie i niweluje nieśmiałość utrudniającą kontakty z otoczeniem. Nawet jeżeli feromony ludzkie pomagają wyłącznie przez to, że podnoszą naszą pewność siebie nie sposób krytykować ich sprzedawców.