Kiedy zaczynamy współżycie należy pamiętać przede wszystkim o zabezpieczeniu ponieważ jest to podstawa udanego życia erotycznego zwłaszcza jeśli nie chcemy jeszcze wcielać się w rolę rodziców.

Sprawa antykoncepcji jednak tak naprawdę jest bardzo osobliwa i nie można mówić tu o jednej skutecznej metodzie bo taka po prostu nie istnieje – powinna być ona dopasowana do każdego z nas indywidualnie.

Jeśli mamy odrobinę czasu najlepiej z tym problemem udać się do specjalisty, który najlepiej doradzi nam co byłoby odpowiednie a zależy to od kilku czynników. Jednym z nich jest chociażby nasz wiek czy częstość stosunków.

Najczęstszym środkiem antykoncepcyjnym propagowanym przez ginekologów są oczywiście tabletki – jest to jednak metoda polecana zwłaszcza osobom, które współżyją dosyć często i regularnie. Jeśli natomiast takie sytuacje zdarzają się nam kilka razy w miesiącu to znacznie bardziej odpowiednie wydają się być globulki antykoncepcyjne.

Jeszcze inna metoda, która co prawda dopiero zdobywa swoich fanów to krążki dopochwowe, które działają na zasadzie podobnej jak tabletki – nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych co do stosowania tej metody.

Obecnie jednak mimo wszystkich wcześniej wymienionych metod polecane jest również stosowanie prezerwatywy, która nie tyle uchroni nas przed „wpadką” co bardziej przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.