Ewa Skibińska nago

Gdzie zobaczyć nagie zdjęcia bez cenzury za darmo?

—> PRZEJDŹ DO PORTALU I OGLĄDAJ DARMOWE ZDJĘCIA NAGICH KOBIET <—

Ewa Skibińska (ur. 11 lutego 1963 we Wrocławiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Życiorys

Już jako licealistka wystąpiła po raz pierwszy w amatorskim Teatrze Green Lantern we Wrocławiu, gdzie swoją karierę rozpoczynał także Andrzej Kopiczyński. Po ukończeniu IX Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu w 1981 roku zdecydowała się na studia na Wydziale Lalkarskim, ale za namową Igora Przegrodzkiego przeniosła się na Wydział Aktorski wrocławskiej filii PWST. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończyła w 1986 roku.

Jeszcze jako studentka wystąpiła jako oniryczna Krysia w spektaklu Historia Witolda Gombrowicza (1985) w Teatrze Polskim we Wrocławiu, z którym na stałe związała się. Występowała także gościnnie w teatrach: Entertainment w Chorzowie (1986) i Współczesnym Edmundem Wiercińskim we Wrocławiu (2005). Miała okazję współpracować z takimi reżyserami jak Maciej Wojtyszko, Jerzy Jarocki, Tadeusz Różewicz, Feliks Falk, Andrzej Wajda i Krystian Lupa.

Na ekranie kinowym zadebiutowała małą rolą Ewy Borecznej, żony Janusza (Jerzego Zelnika) w melodramacie Romana Załuskiego Głód serca (1986) u boku Ewy Kasprzyk. W telewizyjnym dramacie Zero Życie (1987) zagrała pielęgniarkę Anię, młodzieńczą miłość maturzystki (Tomasz Hudziec). W cyklu Dekalog VIII Krzysztofa Kieślowskiego (1988) wystąpiła jako studentka opowiadająca skomplikowaną historię skrzypaczki (Krystyna Janda).

Uznanie krytyków i widzów zdobyła rolą Oli Watowej w pokazie jej autobiograficznej opowieści w reżyserii Roberta Glińskiego Wszystko, co najważniejsze … (1992).

Największą popularność przyniosła postać Elżbiety Walickiej, żony Bruna (Krzysztof Pieczyński) w serialu TVP2 Na dobre i na bad (1999–2002). Wielu widzom kojarzy się także rola Teresy Kopytko-Żukowskiej, żony Marka (Maciej Tomaszewski), ginekologa Marka (Maciej Tomaszewski), matki Kingi (Aleksandra Zienkiewicz) i cioci Marysi Radosz (Aneta Zając) w serialu Polsatu Pierwsza miłość, które przyjęła w 2004 roku.

Od 2017 roku związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie.
Życie prywatne

Ma córkę Helenę z Krzysztofem Mieszkowskim.
Nagrody i odznaczenia

Zdobyła trzy nagrody Złotej Iglicy w 1989, 2000, 2003 roku i jedną Brązową Iglicę w 2002 roku. W 1993 roku otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru Wrocławskiego za najciekawszy odcinek jako Jan, narzeczony Franza w Tadeuszu. Spektakl Różewicza Pułapka w reżyserii Jerzego Jarockiego. Rola Mariedla w spektaklu Prezydenta (2000) przyniosła jej nagrodę na XL Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jest także laureatką nagrody Międzynarodowego Dnia Teatru za najciekawszą rolę kobiecą w 2001 roku. Za postać Ireny w Sprawie Klary (2002) otrzymała nagrodę aktorską na XLII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

W 2002 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, aw 2011 – Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Scroll to Top