Są soczyste i smaczne ,potrafią zadowolić nie tylko zmysł smaku i twoje podniebienie, ale także zmysł wzroku.Posiadają niezwykle malowniczy kolor i zapach który wypełnia każdą pustkę.

Wielu osobą truskawka kojarzy się z seksem i podnieca ich widok partnera jedzącego truskawkę.Coraz częściej truskawka jest stosowana do gry wstępnej w końcu nie ma nic lepszego niż zjadanie pysznych truskawek z ciała partnera, czasami z dodatkiem bitej śmietany, pozastawiającej subtelny zapach tego owoca na ciele.

Niesamowity zapach i smak truskawki coraz częściej jest wykorzystywany przy użyciu prezerwatyw o smaku truskawkowym, jadalnych truskawkowych majteczek czy też różnego rodzaju środków nawilżających itp.

W swoim składzie posiadają duże pokłady witaminy C, mają również dużą zawartość żelaza, co korzystnie wpływa na naszą krew. Ponadto zawierają witaminę A, B1. B2. Działają również moczopędnie. Błonnik i enzymy zawarte w truskawkach przyspieszą trawienie zjedzonych ciężkostrawnych potraw. Ponadto, doskonale czyszczą organizm z toksyn.Truskawki mają dużą zawartość cynku, którego najwięcej znajduje się w małych nasionkach które sporzywamy razem z owocem.

Truskawka dzięki kształtowi przypominającemu serce i czerwonemu kolorowi uważana była za symbol Venus.We Francji przyrządzano zupę truskawkową dla świeżo upieczonych małżonków by pobudzić ich libido. Są także legendy związane z truskawką, które głoszą, że jeśli kobieta i mężczyzna przepołowią truskawkę i zjedzą ją na pół to się w sobie zakochają.

Truskawki można przyrządzać na rożne sposoby,można je mrozić i gotować, ale jednak nie ma nic lepszego jak świeża truskawka prosto z krzaka.