Co roku wraz z majem zbliżają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dla wielu rodzin jest to czas przygotowań i świętowania. Chociaż prezenty nie powinny być najważniejsze, to jednak wiele osób decyduje się na podarunek w tym dniu. To sprawia, że zaproszeni na tę uroczystość goście, niejednokrotnie ze sporym wyprzedzeniem, głowią się nad prezentami. W tym artykule podpowiemy, na co można zwrócić uwagę, wybierając prezent dla dziecka na Komunię.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Klasycznym wyborem są prezenty, które nawiązują do Pierwszej Komunii Świętej i będą przypominały dziecku o tym dniu. Może to być Pismo Święte, które dodatkowo będzie personalizowane, np. imieniem i nazwiskiem – wówczas warto również uwzględnić specjalną dedykację.

Oprócz Biblii dobrym prezentem są książki, np. opowieści czy historie o Świętych. To pozwoli dziecku zgłębić wiarę i poznać ciekawe, często inspirujące historie pełne wartościowych postaw i prawd życiowych. Wielu gości, zwłaszcza rodziców chrzestnych, decyduje się na zakup biżuterii: zegarka czy łańcuszka z wizerunkiem Matki Bożej. Jeszcze inni wybierają obrazek z jednym ze świętych, umieszczając z tyłu grawer z dedykacją. Na rynku można również znaleźć szklane statuetki, które można spersonalizować, umieszczając imię dziecka i informację, z jakiej okazji zostały podarowane.

Co jeszcze możemy wybrać?

Wśród obecnie wręczanych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą, często można spotkać się z gadżetami, takimi jak hulajnoga elektryczna, deskorolka elektryczna, konsola czy nawet quad. Bliscy decydują się również często na zakup laptopa, z którego dziecko może korzystać podczas nauki. Nierzadko jednak wybieranym i uniwersalnym prezentem są pieniądze, które pozwolą dziecku samemu zadecydować o prezencie.

W przypadku dziewczynki, jeśli nie chcemy wręczać pieniędzy, ale też chcielibyśmy podarować jej pamiątkę na lata, dobrym pomysłem są kolczyki złote 585. Możemy wybrać wiszące albo z perełkami, które będzie mogła zakładać na specjalne okazje. Jeśli jednak chcemy, żeby nosiła je na co dzień, warto wybrać mniejsze kolczyki, które będą przylegały do uszu i nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu.

Prezenty na lata

Wybierając biżuterię dla dziewczynki, warto uwzględnić jej wiek i upodobania. Można postawić na modele przedstawiającą zwierzaki czy ulubione kształty, np. serduszka. Natomiast jeśli chcemy, żeby ta biżuteria służyła jej również wówczas, gdy dorośnie, to warto wybrać bardziej uniwersalne i poważniejsze propozycje.

Ciekawie prezentują się kolczyki koła z zawieszką. Z jednej strony mamy tradycyjne, okrągłe kolczyki, które nigdy nie wychodzą z mody, z drugiej można do niej przyczepić zawieszkę, która nadaje charakter biżuterii. To sprawia, że takie kolczyki zyskują na niecodziennym wyglądzie i prezentują się naprawdę ciekawie. Warto zorientować się różnych propozycjach, aby ocenić, które najbardziej nam się podobają i które nawet za kilka lat będą się ładnie prezentowały.

Artykuł Sponsorowany