Sen ma wpływ na wiele obszarów życia. Z pewnością nie zaskoczy Cię fakt, że im lepiej śpisz, tym lepiej dogadujesz się z drugą połówką. Dbanie więc o odpowiednie warunki w sypialni, miękką, pachnącą pościel czy wspólne rytuały to krok do poprawy relacji, a także jej umacniania. Dzisiaj wyjaśniamy zatem, jaki wpływ może mieć pościel do sypialni na intymność związku oraz jak budować dobre relacje w łóżku. Zapraszamy do lektury.

Czy osobna pościel do sypialni dla par to dobry pomysł?

Pościel do sypialni to zwykle jedna z bardziej zastanawiających kwestii. Wybrać jedną? Czy może każdy powinien mieć swoją? Warto w tym zakresie posłuchać ekspertów. Jako że sen to jeden z najważniejszych aspektów w życiu, jego wydajność ma kluczowe znaczenie. Wbrew pozorom pozytywnie na intymność w łóżku wpływa zaopatrzenie się w osobne kołdry. Każdy z nas funkcjonuje bowiem inaczej, a co istotne, ma inną temperaturę ciała. Osobna narzuta na łóżko dla Ciebie i partnera sprawi, że żadne z was nie będzie musiało dopasować się do drugiego. Dzięki temu każdy z was łatwiej zapadnie w głęboki sen, a co za tym idzie, rano obudzicie się wypoczęci i pełni energii. Gdy jednak zależy Wam na wspólnym okryciu, najlepiej postawić na pościel 200×220. Najlepiej będzie jednak dopasować dwie takie kołdry osobno dla każdego.

Osobna kołdra a jakość snu

Podczas snu każdy powinien mieć tyle przestrzeni, ile potrzebuje. Istotna jest także swoboda. Osobna kołdra sprawia, że nie musicie z partnerem dostosowywać się do siebie. Możecie więc odpoczywać każdy na własnych warunkach, w dowolnej pozycji. Bez wątpienia więc osobna kołdra ogromnie wpływa na jakość snu. Dodatkowo oddziałuje na wasze relacje. Już sam sen jest niezwykle intymną czynnością, a dzielenie jej z drugą osobą sprawia, że w niektórych kwestiach konieczne jest osiągnięcie kompromisów. Dwie kołdry spowodują, że rano obudzicie się wypoczęci, a więc łatwiej będzie wam budować zdrową relację.

Jak budować relacje w łóżku?

Istnieje wiele możliwości budowania relacji w łóżku. Wbrew pozorom nie trzeba wielkich poświęceń i dużych zmian. Istotne okazują się małe kroki. Poniżej kilka propozycji.

Zadbaj o pościel do sypialni

Miła i pachnąca pościel do sypialni, a także narzuta na łóżko to podstawa wyposażenia, które pomoże wam dbać o intymną przestrzeń. Zadbane tekstylia sprawią, że łatwiej będzie wam się zrelaksować, a także chętniej będziecie kłaść się razem do łóżka.

Skupcie się na sobie

Kładąc się do łóżka, odłóżcie trudne sprawy i kłopoty na później. Zostawcie telefony w innym pokoju i skupcie się na sobie. Wieczorna rozmowa zbliży Was do siebie. Nie poruszajcie trudnych tematów, unikajcie wkraczania na sprawy zawodowe, a także ważne dla waszego związku. Ciekawa dyskusja pomoże Wam zapomnieć o problemach, dzięki czemu mile spędzicie wieczór.

Romantyczna kolacja w łóżku dla przełamania rutyny

Nic tak nie zbliża jak wspólne jedzenie, dlatego romantyczna kolacja w łóżku świetnie oczyści atmosferę, a także może być niespodzianką dla drugiej połówki. Pamiętanie o drobnych gestach nie tylko od święta to podstawa budowania związku. W taki sposób zadbacie o to, by łóżko stało się intymną przestrzenią dla was obu.