Chciałabyś być jedyną dziewczyną w jego życiu. Wymagasz od niego, aby ograniczył kontakty z koleżankami i czujesz się zazdrosna, kiedy chodzi na imprezy. Co powinnaś zrobić? Pogodzić się z faktem, że twój chłopak lubi towarzystwo kobiet czy zakazać mu kontaktów z nimi?

Codziennie dostaje co najmniej kilka smsów od swoich koleżanek, wciąż zapraszany jest przez nie na imprezy, często dzwonią, aby zasięgnąć męskiej opinii. On nie widzi w tym nic złego, a ty odchodzisz od zmysłów. Czekasz na chwilę, aż on powie, że mu wystarczysz i inne dziewczyny się nie liczą. Marzysz, aż stwierdzi, że nie potrzebuje koleżanek. Jednak zamiast ograniczenia kontaktów z płcią piękną, on ma coraz większe grono koleżanek. Na twoje prośby, aby się zmienił, on odpowiada jednym i tym samym stwierdzeniem – „jesteś po prostu zazdrosna”. Nie da się ukryć, zazdrość towarzyszy ci niemal na co dzień. Czy rzeczywiście masz powód do niepokoju, czy przesadzasz?

 

Podstawą związku jest zaufanie. Jeśli twój chłopak nigdy cię nie zawiódł i nie dał ci najmniejszego powodu, abyś wątpiła w szczerość jego uczuć, powinnaś odpuścić. Twoja nieustanna zazdrość jest dowodem na to, że mu nie ufasz. Spróbuj trochę wyluzować, a wręcz powiedzieć mu następnym razem, żeby dobrze się bawił z koleżankami. Oczywiście bez ukrytego sarkazmu. W pierwszej chwili będzie zdziwiony taką nagłą zmianą nastawienia, lecz wkrótce doceni twoje zaufanie i… pokocha cię jeszcze bardziej. Jeśli jednak nie potrafisz się z tym pogodzić, możesz spróbować następującej metody – wychodź jak najczęściej ze swoimi kolegami. On nie będzie miał prawa wypominać ci, że masz za dużo kolegów, skoro on ma mnóstwo koleżanek. A być może w końcu zrozumie, dlaczego byłaś zazdrosna.

 

Wbrew pozorom to, że twój chłopak ma dużo koleżanek, ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że w ten sposób lepiej rozumie zachowanie kobiet, a więc i twoje. Fakt, że obraca się w kobiecym gronie, świadczy o tym, że potrafi dogadywać się z dziewczynami i wiele się od nich uczy. Gdyby miał samych kolegów, pewnie znacznie gorzej przychodziłoby mu zrozumienie kobiecych humorów. Może warto to docenić?

 

Nie zawsze jednak duże grono koleżanek świadczy dobrze o mężczyźnie. Twoją czujność powinno wzbudzić to, że denerwuje się, gdy sięgasz po jego telefon lub gdy wychodzi z pokoju, kiedy dzwoni do niego koleżanka. Możesz też zrobić następujący test – kiedy ma w planach wyjście na imprezę z koleżankami, zaproponuj, że pójdziesz z nim. Jeśli nie będzie miał nic przeciwko, to znak, że ma czyste sumienie. Gdy natomiast za wszelką cenę będzie chciał cię zniechęcić do wyjścia, powinno to zapalić czerwoną lampkę w twojej głowie. Możesz też przeglądnąć portale randkowe. Jeśli znajdziesz jego profil, pokaż mu go i zapytaj, dlaczego taki posiada. Mężczyzna, który poważnie traktuje związek i nie szuka innej partnerki, nie potrzebuje profilu w serwisie randkowym. Z jednej strony portale randkowe ułatwiają znalezienie bratniej duszy, z drugiej natomiast paradoksalnie mogą być przyczyną konfliktów w związku.

 

Twoje podejście do faktu posiadania przez twojego chłopaka wielu koleżanek jest tak naprawdę barometrem zaufania. Jeśli mu ufasz, fakt ten nie powinien wzbudzać u ciebie większego oporu. Chorobliwa zazdrość jest znakiem, że z zaufaniem w waszym związku jest nie najlepiej.