Każda narodowość wyróżnia się swoistymi cechami charakteru. Włosi uchodzą za romantycznych kochanków, Niemcy za skąpców i sztywniaków, z kolei Anglików uważa się z reguły za zimnych nie okazujących emocji. Polacy też mają swoją opinię i jak się okazuje wcale nie sytuują się na najgorszych miejscach w świecie.  Co zatem można powiedzieć o Polakach? Polacy, przynajmniej do  niedawna uchodzili za szarmanckich. Co to określenie dokładnie oznacza?

Otóż mężczyzna szarmancki wyróżnia się wyjątkową grzecznością i uprzejmością wobec kobiet. Polak to przede wszystkim dżentelmen i w każdej sytuacji potrafi odpowiednio zachować się w stosunku do kobiet. A bycie takim szarmanckim mężczyzną to jedna z najbardziej pożądanych przez kobiety męskich cech. Przeglądając chociażby portal matrymonialny można się przekonać, że kobiety poszukują właśnie mężczyzn szarmanckich.  Słowo szarmancki kojarzy nam się bardziej w przeszłą epoką i wydaje się, że nie pasuje z pozoru do współczesnych młodych mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Szarmanckim można bowiem być zawsze bez względu na czasy czy okoliczności. I aby być szarmanckim nie koniecznie trzeba być  samotnym panem w starszym wieku szukającym towarzyszki życia na portalu matrymonialnym. Szarmancki może być też młody chłopak słuchający hip hopu lub inżynier, czy księgowy.

W czym się przejawia współcześnie bycie szarmanckim? Otóż współczesny szarmancki Polak to mężczyzna dbający o swoją kobietę, partnerkę, dziewczynę czy też przyjaciółkę. Dbałość to przejawia się w codziennych drobnych sprawach i  z pozoru błahych gestach. I tak mężczyzna szarmancki zawsze przepuszcza kobietę przodem, ustępuje jej miejsca, i nosi za nią torby z zakupami. Jak widać szarmanckim może być każdy mężczyzna, wystarczy, że odrobinę się postarać, bowiem szarmanckim można być w codziennie i różnych życiowych sytuacjach. I pamiętacie panowie, że bycie szarmanckim się wam opłaca. Zyskacie tym samych podziw i sympatię wielu kobiet i na pewno będziecie cieszyć się dużo większym powodzeniem nie tylko na portalu matrymonialnym ale wszędzie gdzie tylko są kobiety. Bo kobiety uwielbiają szarmanckich mężczyzn.