Klucz do kobiecej duszy? Komplementy. Fakt ten ciężko zrozumieć mężczyznom, którzy, owszem, lubią od czasu do czasu usłyszeć coś miłego, jednak potrafią się obejść bez zapewnień o schludnym wyglądzie czy niezwykłym intelekcie. Kobiety – nie potrafią. Jak prawić komplementy, aby trafić do serca wybranki?

Komplementy w Internecie

Serwisy randkowe charakteryzują się tym, że kontakt ograniczony jest wyłącznie do słów. Gesty, mowa ciała, dotyk schodzą na dalszy plan. Lecz czy to na pewno wada? Zamiast rozmyślać nad właściwym zachowaniem, można całą uwagę skupić na słowach. Niby proste, ale co zrobić, jeśli jesteś nie najlepszy w prawieniu komplementów? Pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad. Pierwsza z nich – komplement musi być szczery. Nie mów, a właściwie – nie pisz, kobiecie, z którą rozmawiasz, że ma doskonałe poczucie humoru, jeśli tak naprawdę jej dowcipy zupełnie cię nie bawią.  Chyba że po przeniesieniu randki online do rzeczywistego świata planujesz wybuchać sztucznym śmiechem po każdej jej „zabawnej” anegdocie. Pamiętaj jednak, że prędzej czy później ona dostrzeże twoje „oszustwo”. Po drugie – nie przesadzaj z ilością pochlebstw. Jeden lub dwa komplementy w czasie rozmowy w zupełności wystarczą. Po trzecie – unikaj komplementów powszechnych i często powtarzanych. Kiedy więc wymienicie się zdjęciami, zapomnij o „ładna jesteś”, napisz natomiast coś, co wyróżni cię z tłumu innych adoratorów, np. „masz intrygujące spojrzenie” (nie zapominaj o pierwszej regule – musi to być prawda!).

 

O czym jeszcze powinieneś pamiętać podczas randki online? Niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Na szczycie listy powitań zakazanych znajdują się: „skąd (a już zwłaszcza, broń Boże, „z kond”) klikasz?”, „ jak wyglądasz?” i „prześlesz mi swoje zdjęcie?”. Kolejna zasada – nawet jeśli nie jesteś mistrzem języka polskiego, postaraj się ograniczyć liczbę błędów ortograficznych do minimum. I na koniec – nie przechodź od razu do tematów osobistych. Rozmowy „o pogodzie” są znacznie bezpieczniejsze niż intymne pytania po kilku minutach od rozpoczęcia dyskusji.

 

Mowa ciała podczas randki

Tak jak wspomniane zostało na początku, serwisy randkowe nie dają możliwości wykorzystania pełnego wachlarza metod dotarcia do kobiecej duszy. Kiedy więc spotkacie się „na żywo”, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na wypowiadane słowa, ale i na wykonywane gesty, a więc mowę ciała. Odpowiedni sposób zachowania daje bowiem kobiecie poczucie bezpieczeństwa, pewność, że jest słuchana i podziwiana. Oto kilka rad, jak prawidłowo „mówić ciałem”.

 

Przede wszystkim nie krzyżuj rąk – taki gest sugeruje, że czujesz się niepewnie i jesteś „zamknięty” na otoczenie. Spróbuj się rozluźnić. Kiedy siedzicie przy stole, raczej nie oddalaj się od niego, lecz postaraj się lekko nachylić do przodu, a więc w jej kierunku. Uśmiechaj się i utrzymuj z nią kontakt wzrokowy, a nie rozglądaj się nerwowo po sali. A teraz, uwaga, jeden z najlepszych sposobów na dotarcie do kobiecej duszy – nie przerywaj jej, kiedy mówi, słuchaj uważnie, bądź zainteresowany tym, o czym opowiada, przytakuj, zadawaj pytania. Po spotkaniu odprowadź ją do domu lub na przystanek (w takim przypadku zadzwoń później i upewnij się, czy dotarła bezpiecznie na miejsce).

 

Jeśli zastosujesz się do powyższych rad, z pewnością dojdzie do kolejnego spotkania, bo choć każda kobieta jest inna, to każda z nich, bez wyjątku, lubi czuć się doceniana i uwielbiana.