Reni Jusis nago

Gdzie zobaczyć nagie zdjęcia bez cenzury Reni Jusis za darmo?

—> PRZEJDŹ DO PORTALU I OGLĄDAJ DARMOWE ZDJĘCIA NAGICH KOBIET <—

Reni Jusis zaczęła występować na scenie już jako dziecko. Jej pierwszym sukcesem było wygranie lokalnego konkursu piosenki wakacyjnej. Później występowała w jednej z najpopularniejszych grup dziecięcych w Polsce, Gawędzie.

Jusis ma wykształcenie muzyczne. Najpierw pobierała lekcje gry na fortepianie w muzycznej szkole podstawowej i liceum muzycznym. W 1993 roku wystąpiła w musicalu Fatamorgana („Mirage”) z muzyką szkolnego kolegi Adama Sztaby w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Był to pierwszy krok w jej karierze, bo tam została odkryta przez producenta muzycznego, a później rapera Yaro.

Yaro zaoferował Reni szansę bycia wokalistą wspierającym w jego zespole rockowym, a później koncertował z nią. Byli też parą. Ostatecznie Yaro zmienił skład i styl zespołu. Zaczął tworzyć muzykę rap, a Reni śpiewała refreny w jego piosenkach. Byli supportem dla najpopularniejszego rapera w Polsce, Liroya. Dzięki niemu poznali światowej sławy polskiego muzyka jazzowego Michała Urbaniaka, który objął ich artystyczną opieką. Razem stworzyli nawet kilka piosenek, ale nigdy nie zostały wydane. Mimo to Urbaniak polecił Jusis polskim firmom fonograficznym, co zaowocowało jej kontraktem płytowym z polskim oddziałem EMI Music. W 1997 roku Yaro i Reni wydali album Yazzda z przebojem Rowery dwa („Two Bikes”).
Solo debiut

Po tym sukcesie Yaro rozpoczął pracę nad solowym debiutanckim albumem Reni, który ukazał się w przyszłym roku. Pierwszym efektem był ogromny hit Zakrecona („Twisted”), który dał tytuł jej albumowi. Został wydany z mieszanką muzyki R&B, funku i hip-hopu. Wszystkie piosenki zostały napisane przez Reni głównie z Yaro. W tym samym roku Jusis ukończył również dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 1999 roku album Zakrecona zdobył 3 nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego Fryderyki w kategoriach: Najlepszy Debiut Roku, Najlepsza Piosenka Roku i Najlepszy Album Roku Rap/Hip-Hop. Reni zyskała sławę i szacunek branży muzycznej. Niestety konflikty artystyczne i prywatne spowodowały zakończenie współpracy i relacji między Yaro i Reni.

Jej drugi album Era Renifera („Era Renifera” – gra słów, bo słowo „renifer” w języku polskim zawiera imię Reni) z 1999 roku również był mieszanką czarnych rytmów, ale tym razem z dodatkiem reggae. Sama wyprodukowała cały album, a także skomponowała i napisała większość piosenek. Ten album zawierał bardzo popularny cover przeboju 10CC Dreadlock Holiday.
Metamorfoza muzyczna

Kolejna płyta Elektrenika („Electrenic” – mieszanka słów „electronic” i „Reni”) ukazała się po dwuletniej przerwie i była przełomowym zwrotem w brzmieniu Jusis dla muzyki elektronicznej opartej na rytmach klubowych, 2-step i house, inspirowana muzyką lat 80-tych. Prawie wszystkie teksty zostały napisane przez Reni, podobnie jak połowa kompozycji. Kolejną połowę skomponowała wraz z Michałem Przytulą, który również wyprodukował z nią cały album. Przytula pracowała wcześniej z Reni przy jej poprzednich płytach jako inżynier nagrań. Elektrenika była promowana przez „Electrenic Night Tour”, co pomogło jej zdobyć popularność wśród fanów muzyki klubowej. Album przyniósł dwa wielkie hity, Nic o mnie nie wiecie („Nie wiesz nic o mnie”) i „Nigdy Ciebie nie zapomnę” („Nigdy cię nie zapomnę”) znany na płycie jako Jakby przez sen („Like Through A Śnić”).

Czwarty album Jusis Trans Misja („Trance Mission” – gra słów „trans”, „misja” i „transmisja”), wydany po kolejnej dwuletniej przerwie w 2003 roku, kontynuował kierunek muzyczny z poprzedniego albumu, ale oferował różne style – w tym utwory w stylu electro-pop. Tym razem Jusis wyprodukował i skomponował cały album oraz napisał prawie wszystkie teksty. Michał Przytula pozostał inżynierem nagraniowym, a nawet został managerem Reni. Trans Misja odniosła większy sukces niż poprzednie albumy dzięki trzem ogromnym hitom Kiedyś Cię znajdę, Ostatni raz Nim zniknę, It’s Not Enough i jeszcze bardziej popularnemu klubowi tournee „Ściśle tajne tournee”. Uwieńczeniem tego sukcesu była kolejna nagroda Fryderyk, tym razem za Najlepszy Album Roku Dance/Elektroniczny/Klubowy.
Ikona klubu

Na piąty album Reni Jusis Magnes („Magnet”) jej fani musieli czekać trzy lata, do 2006 roku. W międzyczasie Reni opuściła swoją wytwórnię płytową i założyła własną Pink Pong Records, powiązaną z polskim oddziałem Universal Music. . Na początku 2006 roku EMI wydało 5-płytowy box Dyskografia, zawierający pierwsze cztery albumy Reni Jusis oraz DVD ze wszystkimi jej solowymi teledyskami.

Płyta Magnes została wyprodukowana i prawie w całości skomponowana przez Jusisa i Przytułę (jako Mic Microphone). Reni napisał również prawie wszystkie teksty. Główny singiel, Kilka prostych prawd, ukazał się pod koniec 2005 roku, dziewięć miesięcy przed wydaniem albumu. Piosenka electro-pop zewnętrznie sygnalizowała, że ​​brzmienie nowego materiału będzie takie samo, jak na poprzedniej płycie. Mimo to Magnes okazał się radykalnym albumem tanecznym; dodatkowo wszystkie utwory zostały połączone w e

Scroll to Top