Weronika Pazura nago

Gdzie zobaczyć nagie zdjęcia bez cenzury za darmo?

—> PRZEJDŹ DO PORTALU I OGLĄDAJ DARMOWE ZDJĘCIA NAGICH KOBIET <—

Weronika Olena Marczuk, imię i nazwisko Ołena Marczuk; ukr. Олена Марчук (ur. 28 listopada 1971 w Kijowie) – polski producent filmowy ukraińskiego pochodzenia, prawnik, aktorka, autorka książek, działacz społeczny i osobowość telewizyjna mieszkający w Polsce.

Życiorys
Wczesne lata i edukacja

Urodziła się i wychowała w Kijowie, jest córką Michała i Niny Marczuk. Jej ojciec pracował jako kierowca, a jej matka była szefem biura paszportowego. Miała siostrę Innę, która była o trzy lata młodsza i zmarła niespełna rok po urodzeniu.

W młodości ukończyła szkołę muzyczną i uczęszczała na lekcje pantomimy i tańca. W latach 1989–1991 pracowała jako organizator zajęć pozalekcyjnych w szkole nr 224 w Kijowie oraz studiowała chemię i biologię na Uniwersytecie Pedagogicznym. W wieku 20 lat przyjechała do Polski do pracy, nie znając języka polskiego. Przez rok pracowała jako tancerka pokazowa w hotelach Marina, Gdynia, Posejdon i Heweliusz oraz studiowała handel zagraniczny na studium ekonomicznym w Sopocie.

Ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację radcowską. W latach 2006–2008 uzyskała dyplom MBA w Business Centre Club. Prowadziła kancelarię Anvero specjalizującą się w prawie autorskim i prawie prasowym.
Kariera

Jest współwłaścicielem firmy produkcyjnej Sting Communication. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Była współzałożycielką i dyrektorem zarządzającym Stowarzyszenia Aktorów Filmowych i Telewizyjnych SAFT (2002–2008).

Od jej powstania do 2007 roku była wiceprzewodniczącą art. Fundacja Sport, która odpowiadała za Reprezentację Polskich Artystów. Od października 2006 jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy TPU w Polsce. Od wielu lat promuje zarówno Ukrainę w Polsce, jak i Polskę na Ukrainie. W 2013 roku założyła organizację „Biała wstążka Ukraina” i przeprowadziła pierwszą dużą kampanię społeczną na Ukrainie przeciwko przemocy wobec kobiet pt. Lubisz, nie bądź! W 2016 roku została prezesem i współzałożycielką kobiecej organizacji pozarządowej w Kijowie „Międzynarodowa Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet”.

Zasiadała w jury czterech pierwszych edycji programu TVN You Can Dance – Simply Dance (2007–2009). Współprowadziła talk show TVN Style Miasto Women (2008–2009). Trzecie miejsce wraz z Janem Klimentem zajęła w 13. edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z Gwiazdami (2011). W marcu 2012 wraz z Rafałem Maserakiem zwyciężyła w finale Turnieju Tańca Gwiazd Elixa 2012.

Decyzją Rady Nadzorczej WSEInfoEngine SA, spółki zależnej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, z dniem 1 lipca 2009 roku została powołana na stanowisko prezesa zarządu WSEInfoEngine SA. W dniu 25 września 2009 r. Została zwolniona ze stanowiska w związku z zatrzymaniem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Szczegóły zatrzymania opisane są w książce Chcę być agentem (2010).

W czerwcu 2011 roku Iława była gospodarzem pierwszej edycji międzynarodowego festiwalu „Sąsiedzi przy stole”, którego była pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym. 29 kwietnia 2012 r. Na Stadionie Narodowym w Warszawie, Polska-Ukraina, odbył się Wielki Mecz Gwiazd Obojga Narodów, współorganizowany z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy. Dochód z biletów przeznaczono na pomoc dla Domu Dziecka nr. 1 w Warszawie i domu dziecka MALIATKO na Ukrainie.

W 2013 roku wyprodukowała spektakl tańca współczesnego „I Move You” w reżyserii Macieja Zakliczyńskiego z udziałem 6 gwiazd tańca: Jana Kliment i Anny Głogowskiej, Stefano Terazzino i Pauliny Biernat, Krzysztofa Hulboja i Janji Lesar. Spektakl miał swoją premierę w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i był wystawiany w Polsce, m.in. w Teatrze Buffo.

W 2014 roku bezskutecznie ubiegała się o mandat w łódzkim okręgu wyborczym w wyborach do Parlamentu Europejskiego, startując z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego SLD – Związek Pracy i uzyskując 14 572 głosów.

W latach 2015–2016 była organizatorką cyklu wystaw „Genotyp wolności” ukraińskiego malarza Iwana Marczuka, umieszczanych przez Daily Telegraph wśród stu żyjących geniuszy świata. Pierwsza odbyła się w Galerii Kordegarda w Warszawie z udziałem ministrów kultury obu krajów. Kolejne to Galeria NCK w Krakowie i Muzeum w Żyrardowie.

W 2016 roku została zaproszona do Kijowa z zespołem polskich menadżerów do kierowania ukraińskimi kolejami państwowymi Ukrzaliznyci, gdzie przez dwa lata pełniła funkcję Dyrektora Zarządu. W 2018 roku rozpoczęła pracę w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej jako Dyrektor Zarządzająca w spółce zależnej Polish Business Center w Kijowie.

Scroll to Top