Pozycja ta jest odwróconą pozycją klasyczną, w której kobieta ze złączonymi nogami kładzie się na leżącym na plecach partnerze. Taki układ pozwala kobiecie odgrywać aktywną rolę w akcie miłosnym, umożliwiają ci kontrolowanie zarówno głębokości wprowadzania członka do pochwy jak i tempa poruszania się prącia w pochwie. Poruszając biodrami kobieta, wznosi się i opada na członku, drażniąc go raz na całej długości, raz tylko w okolicach wrażliwej główki i wędzidełka. Pozycje takie są również korzystniejsze, gdy jesteś w ciąży lub gdy Twój partner jest znacznie od ciebie tęższy. Układ ten daje partnerom duże poczucie bliskości i zespolenia.

Plusy

* Pozycja bardzo intymna, zapewniająca maksymalną bliskość pomiędzy partnerami.
* Pozycja dostarcza silnych bodźców mężczyźnie, zwłaszcza kiedy kobieta złączy nogi

Minusy

* Głębokość penetracji jest płytka kiedy kobieta ma złączone nogi
* Amplituda ruchów jest ograniczona

Urozmaicenie ruchów

W pozycji tej wzbogacenie i rozszerzenie zakresu doznań seksualnych obojga partnerów może sprzyjać kilkakrotna zmiana ułożenia czy kąta nachylenia ciał podczas zbliżenia, a także urozmaicone manewry miednicą. Ważne jest aby mężczyzna nie wykonywał swych ruchów w monotonnym, nazbyt regularnym i łatwym do przewidzenia tempie, gdyż tak odbywany akt seksualny wyda się automatyczny i nieprzyjemny. Oboje partnerzy powinni skupić swe wysiłki na osiągnięciu synchroniczności i płynności, unikając przypadkowych „zderzeń i tarć”. Łagodne kołysanie biodrami z boku na bok umożliwi doskonałe zestrojenie, jednoczesne, koliste ruchy bioder dostarczą niezapomnianych i podniecających wrażeń.

Seksu należy się uczyć. Postarajcie się doceniać rozmaitość wrażeń, jakich dostarcza członek penetrujący kolejne głębokości pochwy. Poeksperymentujcie w luźnej atmosferze z płytszymi i głębszymi pchnięciami. Bardzo podniecające bywają płytkie wniknięcia, zapewniające silne bodźce żołędzi członka i stymulujące najwyższy odcinek pochwy natomiast głęboka immisja prowadzi do znacznie bardziej intensywnych reakcji emocjonalnych, pogłębiając poczucie spełnienia i łączącej oboje partnerów więzi.

Dla własnej satysfakcji ważne może okazać wzbogacenie własnego współżycia o odrobinę pikanterii i witalności, eksperymentując i urozmaicając pchnięcia, pozycje, nacisk i kąty ułożenia w ten sposób, by dostarczyły jak najwięcej przyjemności wam obojgu. Niech seks stanie się przygodą i zabawą.