Pozycje siedzące, w których partnerzy mogą się wzajemnie obserwować, są bardzo podniecające i mają walor dużej oryginalności, chociaż ograniczają swobodę ruchów. Pozycja ta zalecana jest partnerom, którzy pragną opóźnić szybkość orgazmu. Należy ona do pozycji, gdzie dominująca rola przypada siedzącej bokiem na mężczyźnie partnerce. W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie. Pozycja ta umożliwia płytką penetrację, a kobieta poruszająca się w górę i w dół po osi członka musi kontrolować aby członek nie wysunął się z pochwy. Również mężczyzna odchylając się mocno do tyłu i podpierając rękami eksponuje w ten sposób członek i umożliwia łatwiejsze jego wprowadzenie do pochwy. Ma on również możliwość wykonywania niewielkich ruchów członkiem przy czym powolne ich wykonywanie umożliwia jednoczesną kontrolę nad szybkością osiągniętego orgazmu przez obydwoje partnerów.

Zaletą pozycji siedzącej bocznej jest zapewnienie intymnej bliskości. Daje ona ponadto możliwość bezpośredniego, fizycznego kontaktu najwrażliwszych na erotyczny dotyk sfer ciał obojga kochanków: wzgórków łonowych, łechtaczki i piersi.

Jeśli partnerka ma jakiekolwiek kłopoty z kręgosłupem, ta narażająca na dodatkowe obciążenia technika współżycia okazuje się często zbyt męcząca natomiast jeśli partner jest znacznie cięższy, sama różnica wagi może być dla kobiety uciążliwa i dotkliwie ograniczyć swobodę jej ruchów. Pozycja ta jest szczególnie podniecająca dla obojgu kochanków, którzy widzą siebie nawzajem co dostarcza dodatkowych doznań. Mężczyzna może pieścić piersi lub łechtaczkę kobiety, a co najważniejsze oboje partnerzy mogą obserwować efekty swych pieszczot widoczne w mimice i wyrazie twarzy.

Plusy

* Pozycja zalecana panom z przedwczesnym wytryskiem
* Pozycja daje mężczyźnie możliwość stymulacji piersi i łechtaczki partnerki, doprowadzając ją do głębszego orgazmu.

Minusy

* Pozycja to umożliwia jedynie płytką penetrację
* Ograniczona amplituda wzajemnych ruchów partnerów

Urozmaicenie ruchów

W pozycji tej wzbogacenie i rozszerzenie zakresu doznań seksualnych obojga partnerów może sprzyjać kilkakrotna zmiana ułożenia czy kąta nachylenia ciał podczas zbliżenia, a także urozmaicone manewry miednicą. Ważne jest aby mężczyzna nie wykonywał swych ruchów w monotonnym, nazbyt regularnym i łatwym do przewidzenia tempie, gdyż tak odbywany akt seksualny wyda się automatyczny i nieprzyjemny. Oboje partnerzy powinni skupić swe wysiłki na osiągnięciu synchroniczności i płynności, unikając przypadkowych “zderzeń i tarć”. Łagodne kołysanie biodrami z boku na bok umożliwi doskonałe zestrojenie, jednoczesne, koliste ruchy bioder dostarczą niezapomnianych i podniecających wrażeń.

Seksu należy się uczyć. Postarajcie się doceniać rozmaitość wrażeń, jakich dostarcza członek penetrujący kolejne głębokości pochwy. Poeksperymentujcie w luźnej atmosferze z płytszymi i głębszymi pchnięciami. Bardzo podniecające bywają płytkie wniknięcia, zapewniające silne bodźce żołędzi członka i stymulujące najwyższy odcinek pochwy natomiast głęboka immisja prowadzi do znacznie bardziej intensywnych reakcji emocjonalnych, pogłębiając poczucie spełnienia i łączącej oboje partnerów więzi.

Dla własnej satysfakcji ważne może okazać wzbogacenie własnego współżycia o odrobinę pikanterii i witalności, eksperymentując i urozmaicając pchnięcia, pozycje, nacisk i kąty ułożenia w ten sposób, by dostarczyły jak najwięcej przyjemności wam obojgu. Niech seks stanie się przygodą i zabawą.