Sex po 40-tce wcale nie musi być nudny i monotonny. Istnieje wiele możliwości, by urozmaicić miłosne igraszki, rozpalając jednocześnie zmysły i przeżywając niezapomniane chwile. Pozornie wydawać się może, że po czterdziestym roku życia sex przestaje sprawiać przyjemność. Ludzie dojrzali, zaprzątnięci codziennymi sprawami i problemami, często zapominają o młodzieńczych uniesieniach i ogniu, jaki kilka czy kilkanaście lat temu panował w ich sypialni. Ludzie dojrzali są świadomi własnego ciała, doskonale znają też potrzeby partnerki czy partnera. Fakt ten nie oznacza jednak, że sex po 40-stce musi ograniczać się do klasycznego stosunku, po czym każdy odwraca się w swoją stronę. A jeśli tak się dzieje, konieczny jest mały remanent w sypialni. Co zrobić, by życie erotyczne po czterdziestce nabrało blasku, a sex sprawiał przyjemność? Poniżej prezentujemy kilka rad i wskazówek, dzięki którym uatrakcyjnisz sex i zaskoczysz partnerkę lub partnera.

Szczera rozmowa przede wszystkim

Ludzie dojrzali patrzą na świat z innej perspektywy niż kilkanaście lat wcześniej. Priorytetem jest praca, rodzina, dorastające dzieci. Często brakuje czasu na rozmowę o seksie i własnych oczekiwaniach, potrzebach, pożądaniach, a nawet fascynacjach. I to jest właśnie błąd! Szczera rozmowa to podstawa udanego związku. Powiedz partnerowi o swoich potrzebach, nie kryj się z marzeniami. Jeśli chcesz spróbować zabawy z gadżetami erotycznymi, zaproponuj wspólny wypad do sex shopu.

Erotyczne gadżety w sypialni

Wibrator, jadalne farbki do ciała czy jadalna bielizna erotyczna to gadżety, które bez problemu można kupić w sex shopach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jest to doskonały sposób, by uatrakcyjnić wspólny sex, wprowadzić do niego odrobinę szaleństwa i oryginalności. Pary z długim stażem często skarżą się na rutynę w łóżku. Brak innowacji w łóżku może zakończyć się zdradą lub brakiem satysfakcji z doznań erotycznych. Są to problemy, których można uniknąć wprowadzając do sypialni nowe rozwiązania – optymalną alternatywą są wspomniane gadżety erotyczne. Należy jednak pamiętać, że zgodę na „niegrzeczne zabawki” muszą wyrazić obydwie strony. Partner, który marzy o ostrym seksie z wykorzystaniem kajdanek czy pejczyka, powinien przede wszystkim zyskać aprobatę partnerki. Jeśli kobieta nie wyrazi zgody na takie zabawki, konieczne jest znalezienie innych rozwiązań. Ciekawym pomysłem są także oryginalne i niepowtarzalne scenariusze. Kobieta wcielająca się w zalotną sekretarkę czy seksowną sprzątaczkę, z całą pewnością rozbudzi marzenia erotyczne mężczyzny, rozpali jego zmysły i sprawi, że sex będzie nieziemski i wyjątkowy. Pomysłowością i kreatywnością może wykazać się także mężczyzna, przygotowując dla partnerki erotyczny masaż, który można potraktować jako wyjątkową grę wstępną.

Sex dla zdrowia

Ludzie po czterdziestce często skarżą się na mniej lub bardziej poważne dolegliwości zdrowotne. Tu coś strzyka, tam boli. Doskonałym lekarstwem na wiele dolegliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, jest właśnie sex. Seks dodaje energii i sił witalnych, pozwala znaleźć siłę i chęć do życia.