O ile wibratory należą do najbardziej oswojonych zabawek erotycznych, o tyle do gadżetów analnych nadal wiele osób podchodzi z pewną nieśmiałością. Jednym z najbardziej popularnych zabawek analnych z całą pewnością należą zatyczki analne. Bywają nazywane także korkami lub butt plugami. Są przynajmniej dwa powody, dla których ludzie po nie sięgają. Dla niektórych stają się one sposobem na trening przed seksem analnym, inni z kolei chcą w ten sposób pobudzić i urozmaicić swoje życie erotyczne. Chociaż zatyczki analne są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, jednak łączy je jedna charakterystyczna cecha – wszystkie z nich posiadają ergonomiczny kształt. Są wąskie u góry i rozszerzające się ku podstawie. Taki kształt tego typu gadżetów ułatwia ich wprowadzenie do odbytnicy.

Jak działa korek analny?

Po wprowadzeniu go do odbytnicy, powoduje stymulację zakończeń nerwowych, które znajdują się w okolicach odbytu. Dzięki temu pobudzają ale także mają działanie prozdrowotne, szczególnie w przypadku stosujących kurki analne mężczyzn. Butt blugi noszone przez panów w codziennych sytuacjach na przykład w czasie uprawiania sportu powodują stymulację gruczołu krokowego, a dzięki temu utrzymują go w dobrym zdrowiom. Zatyczki analne stanowią bardzo dyskretne gadżety, nikt nie jest w stanie zauważyć, czy usłyszeć ich przez ubrania. Z kolei korki analne, które zostały wyposażone w ciężarki, sprawdzą się także w czasie seksu. Mogą być używane podczas penetracji zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn.

Skąd się wzięła nazwa zatyczki analne?

Gadżety te zawdzięczają ją przede wszystkim temu, że raz wprowadzone do ciała, dzięki swojemu kształtowi, a także sile zwieracza odbytu pozostają na swoim miejscu. Warto jednak pamiętać, że aby tak było zatyczki powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Należą do nich silikon medyczny czy stal nierdzewna. Plugi wykonane z tych materiałów można nosić bez obaw nawet przez kilka godzin. Przed zakupem powinniśmy jednak pamiętać, żeby nie wybierać zatyczek analnych żelowych czy też zrobionych z podejrzanie wyglądających materiałów. Pod wpływem temperatury ludzkiego ciała, mogą zacząć się topić i uwalniać toksyczne związki, które zostaną wchłonięte przez organizm – błona śluzowa wyściełająca odbytnicę bardzo skutecznie transportuje substancje do układu krwionośnego. Warto o tym pamiętać kupując gadżety analne. Podczas używania zatyczek analnych powinniśmy bacznie obserwować reakcje swojego organizmu i kiedy poczujemy ból lub chociażby najmniejsze oznaki dyskomfortu, powinniśmy wyjąć pluga. Dla kogo przeznaczone są zatyczki analne? Przede wszystkim dla tych którzy chcą stymulować prostatę bez użycia rąk w czasie stosunku penetracyjnego, a także dla osób które chcą spróbować tzw. podwójnej penetracji. Ponadto zatyczki analne przeznaczone są dla mężczyzn, którzy nie mają czasu na regularne masaże prostaty i chcieliby wpleść go w codzienne czynności. Kolejną grupą osób, dla których zostały stworzone zatyczki, są ci, którzy pragną doświadczyć uczucia przyjemnego i maksymalnego wypełnienia.