Bardzo wiele kobiet w różnych okresach swojego życia boryka się ze spadkiem libido. Taki stan rzeczy może być wynikiem zmian hormonalnych, stresu, konfliktu z partnerem czy po prostu nudy w sypialni. W każdej z tych sytuacji można znaleźć naprawdę dobre i skuteczne rozwiązanie. Pomocy można poszukać między innymi w Internecie. Pikantne historie i sex opowiadania, które można znaleźć w Internecie to bez wątpienia dobra inspiracja dla tych par, w przypadku których seks nie jest już tak częsty z uwagi na znudzenie. Nuda w sypialni to naprawdę ogromny wróg życia seksualnego każdej pary. Prędzej czy później będzie jednak borykać się z tym każdy związek. Opowiadania erotyczne obfitują zazwyczaj w rozmaite pikantne szczegóły , które warto przemycić do swojej sypialni. Z całą pewnością takich treści nie należy się wstydzić. Czerpanie inspiracji z Internetu pomogło już całkiem sporej ilości par. Opowiadania o charakterze erotycznym nie są jedynym miejscem w sieci, w którym znaleźć można inspiracje dla własnego życia erotycznego.

Dobrym miejscem okazuje się być także blog erotyczny. W tym wypadku mamy do czynienia nie z fikcją, ale autentycznymi opowieściami ludzi, którzy zadowoleni są z własnego życia erotycznego. Takie miejsce świetnie pokazuje, że seks może być udany i nieskrępowany. Nieco trudniej pokonać problemy, kiedy utrata libido wynika z konfliktów z partnerem. O ile mężczyźni seks mogą traktować jako sposób na pogodzenie się, o tyle w przypadku kobiet taka sytuacja jest w zasadzie niemożliwa. Kobiety mają ochotę na seks tylko wówczas, kiedy czują, że relacje z partnerem są naprawdę udane i nie występują w nich żadne konflikty. W miejscu takim, jak sex blog można przeczytać zwierzenia wielu kobiet, które borykały się z takim problemem. Opisują one, że kiedy problemy w relacjach z partnerem zniknęły, wróciła ochota na seks. Kobiety uskarżają się na problemy z libido również w okresach, które związane są ze zmianami poziomu hormonów. Zalicza się do nich czas ciąży, okres po porodzie oraz czas menopauzy.

W czasie ciąży niektóre kobiety mają większą ochotę na seks, inne nie mają jej wcale. Natomiast już po urodzeniu dziecka wszystkie kobiety borykają się z brakiem libido. Jest to jednak sytuacja całkowicie naturalna, która wynika z tego, że ciało kobiety przestawia się na opiekę nad dzieckiem. Kobiety nie mają ochoty na seks również wówczas, kiedy są przepracowane i zmęczone. W przypadku kobiet ochota na seks w ogóle się nie pojawia, kiedy ciało jest naprawdę silnie zmęczone. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się być na przykład wyjazd na kilka dni i zafundowanie sobie porządnego odpoczynku. W przypadku problemów, które zaprzątają umysł kobiety sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Brak ochoty na seks może bowiem towarzyszyć kobiecie aż do momentu, kiedy problemy nie zostaną rozwiązane. Ze spadkiem libido u kobiety można sobie naprawdę poradzić. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest zidentyfikowanie czynników, które mogą odpowiadać za brak ochoty na seks w danym przypadku.