Jeśli przepytamy odpowiednią liczbę ludzi na temat ich życia erotycznego, wyniki mogą być zaskakujące. Prawdopodobnie całkiem wiele osób stwierdzi bowiem, że seks nie jest dla nich niczym ważnym i nie wiążą z nim żadnych większych emocji. Dlaczego jednak tak się dzieje? Przecież erotyka powinna być jedną z najważniejszych dziedzin naszego życia – bez udanego życia seksualnego cała nasza egzystencja nigdy nie będzie dla nas w pełni zadowalająca. Powodem tego jest oczywiście podejście niektórych osób, nie tylko do samego seksu, ale również do własnego… zdrowia. Być może zabrzmi to niedorzecznie, ale właśnie brak dbania o własne zdrowie sprawia, że nie mamy dużej ochoty na sex i nie niesie on ze sobą dla nas żadnych większych emocji. Warto o tym pomyśleć, szczególnie jeśli ktoś jest w stałym związku z jedną osobą. Zaniedbywanie takich spraw może bowiem doprowadzić do znacznego spadku czułości i bliskości pomiędzy partnerami.
Bez odpowiednio działającego organizmu nigdy nie będziemy mieli faktycznie dużej ochoty na seks, zaś w życiu łóżkowym nie będziemy wykazywali się większą energią.

Ponadto zaniedbując takie rzeczy sami robimy sobie krzywdę, bowiem szkodzimy w ten sposób własnemu organizmowi i narażamy się na liczne problemy zdrowotne. Aby skutecznie zadbać o swój organizm i przywrócić sobie pełną ochotę na seks, potrzebne są w gruncie rzeczy tylko dwie kwestie – dobra dieta i aktywność fizyczna. Aby zdrowo się odżywiać, wcale nie będziemy musieli decydować się na żadne rygorystyczne diety. Wystarczy po prostu przygotować sobie grupę produktów które są dla nas faktycznie zdrowe i które mogą dobrze wpływać na nasz organizm, a następnie ułożyć z nich swój codzienny jadłospis. Do pełnej energii seksualnej potrzebujemy oczywiście wszystkich zdrowych produktów, ale istnieją również niektóre rzeczy, które szczególnie dobrze wpływają na nasze libido. Produkty takie jak gorzka czekolada, truskawki, czerwone wino, wiśnie czy słynne ostrygi faktycznie są świetnymi afrodyzjakami, zatem warto zjadać je jak najczęściej. Regularne uprawianie sportu na świeżym powietrzu to doskonały sposób na zapewnienie sobie maksymalnej energii zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Również w tym przypadku nie trzeba katować się szczególnie wymagającymi ćwiczeniami czy wielogodzinnymi treningami. Na samym początku wystarczy poświęcić zaledwie dwie – trzy godziny tygodniowo na aktywności takie jak jazda na rowerze czy bieganie. Dzięki temu cały nasz organizm zacznie pracować znacznie sprawniej. Nie należy zatem narzekać na brak zadowolenia z seksu i szukać przyczyn takich problemów w miejscach, gdzie ich nie ma. Niektóre osoby oskarżają wręcz o to swoich partnerów i uważają, że nie są oni w stanie ich zadowolić. Nie jest to jednak prawda. W zdecydowanej większości przypadków takie problemy wynikają ze stanu naszego zdrowia, i nie mówimy tu wcale o żadnych poważniejszych chorobach. Nawet niewielka zmiana swojego stylu życia pozwoli nam na cieszenie się pełną energią w łóżku. Zrobimy też w ten sposób coś dobrego dla własnej sylwetki, przez co nasze ciało będzie prezentowało się znacznie atrakcyjniej.