Miłość to wspaniałe uczucie, którego chyba każdy chce w swym życiu doświadczyć. Kiedy dwoje ludzi się w sobie zakochuje czują się szczęśliwi. Miłości towarzyszą pożądanie i pragnienie ciągłego przebywania z ukochaną osobą. Pierwsza faza zakochania jest szczególnie fascynująca. Ludzie spędzają ze sobą wtedy każdą wolną chwilę, jeśli nie mają możliwości zobaczyć się, umawiają się na randki internetowe. Po prostu robią wszystko by być razem. Jednak gdy po jakimś czasie poziom hormonów spadnie wszystko zaczyna wyglądać nieco inaczej. Wzajemne zainteresowanie często znacznie słabnie, coraz częściej pojawiają się konflikty i mniejsze lub większe nieporozumienia. Wiele kobiet zadaje sobie wówczas pytanie czy on mnie jeszcze kocha?

Choć nie jest łatwo dowiedzieć się czy co druga osoba tak naprawdę do nas czuje to można to poniekąd wywnioskować na podstawie pewnych sytuacji i zachowań. Mianowicie, jeżeli mężczyzna Cię kocha to traktuje Cię wyjątkowo. Zawsze znajduje dla Ciebie czas i potrafi poświecić Ci swoją uwagę. Ponadto ważne jest dla niego abyś była szczęśliwa i zadowolona. Jeżeli nawet w trwałym związku nie ma już takiej namiętności jak na początku, nie patrzycie sobie godzinami w oczy i nie zasypiacie głaskając się wzajemnie, nie oznacza to wcale, że miłość wygasła. Po prosu wasze uczucie przeszło już okres pierwszej fascynacji i zauroczenia. Teraz jest ono już trwałe i dojrzałe.

 

Mimo, że on nie jest już Tobą tak oczarowany jak podczas pierwszej, czy drugiej randki. Internetowe gry i filmy na dvd wybiera częściej niż wspólną kolację nie oznacza to wcale, że przestał Cię kochać. Po prostu potrzebuje też czasu na inne rzeczy. Mężczyźni tak już mają, że dużo swojego czasu poświęcają na własne hobby i przyjemności. Jeżeli wiec nie ma żadnych wyraźnych symptomów wygasającego uczucia poza nieco mniejszych zainteresowaniem niż na początku związku, nie warto wpadać w panikę. Poza tym mężczyźni są zazwyczaj mniej wylewni niż kobiety i często nie uwidaczniają zbyt swoich uczuć. Rzadko, który z nich lubi padać na kolana przed swą wybranką lub cięgle deklarować swe uczucia do niej.

 

Jeżeli mężczyzna kocha to często okazuje za pomocą drobnych gestów, a nie wielkich słów. Tak więc nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Zawsze przecież można porozmawiać. Szczera rozmowa może rozwiać wszelkie wątpliwości i niedopowiedzenia.