W życiu realnym jak i wirtualnym spotkać można bardzo różnych mężczyzn. Kobiety umawiając się np. na randki internetowe mają okazję poznać różne męskie typy. Wiadomo, że większość kobiet szuka czułych, ciepłych i delikatnych mężczyzn, którzy będą je odpowiednio traktować. Marzenie o rycerzu na białym koniu towarzyszą paniom od wieków.  Niestety można też mieć pecha i trafić na egoistę, lub co gorsza egocentryka, który z rycerzem ma tak naprawdę niewiele wspólnego.

Egocentryk nie raczej typem mężczyzny poszukiwanego i pożądanego przez kobiety. Wręcz przeciwnie panie raczej omijają egocentryków szerokim łukiem. Jednak czasami mężczyźni potrafią się doskonale kamuflować i na pierwszy rzut oka nie da się rozpoznać, czy dany osobnik jest egocentrykiem, czy też nie. Po czym w ogóle można rozpoznać , że chłopak jest egocentryczny. Otóż pan charakteryzujący się tą niechlubną cechą traktuje siebie samego jako środek wszechświata i niezwykle mocno przecenia swoje znaczenie. Po tej krótkiej charakterystyce nie trudno jest się chyba domyślić jaki ma on stosunek do kobiet i jak wygląda związek z takim mężczyzną.

 

Egocentryk we własnym mniemaniu jest doskonały i nigdy, ale to nigdy w niczym się nie myli. Koncentruje się tylko na własnych potrzebach i własnych problemach. Stawia siebie ponad wszystko i ponad wszystkich. Dostrzega  tylko i wyłącznie to co dotyczy jego samego i  jest w jego bezpośrednim otoczeniu. Reszta się zwyczajnie nie liczy. A jego partnerka musi mu się raczej całkowicie podporządkować i być wdzięczna, że w ogóle raczył się nią zainteresować. Choć egocentryk nie znaczy to samo co narcyz, mają ze sobą sporo wspólnego. Są zapatrzeni w siebie i ważne jest tylko co do ich samych dotyczy, reszta to mało istotne drobiazgi, którymi tak naprawdę nie warto się zajmować .

 

Jeżeli się już trafi na egocentryka podczas np. randki online to lepiej uciekać gdzie „pieprz rośnie”. Gorzej jeżeli zwiążemy się z takim mężczyzną. Zmienić jego poglądy, zapatrywania i postrzeganie samego siebie nie będzie prostą rzeczą. Pozostaje więc albo się dostosować i spróbować wspólnie szukać jakiś kompromisów, albo znaleźć sobie innego chłopaka, który nie będzie pępkiem świata i poza sobą będzie też widział inne osoby i ich potrzeby.