Wibrator jest jednym z erotycznych gadżetów, bez którego można się śmiało obyć. Nie jest to gadżet niezbędny, na pewno nie zapewnia on wyjątkowych, sięgających bardzo wysokiego poziomu doznań erotycznych. Na pewno jednak wniesie nieco urozmaicenia do naszego życia erotycznego. Zapewnia on bowiem łatwiejsze i szybsze osiągnięcie orgazmu, może być elementem erotycznym zabaw z partnerem/partnerką. Wiele kobiet tylko dzięki niemu jest w stanie osiągnąć orgazm.

Jaki wibrator wybrać?

Wyboru wibratora powinno się dokonać po uwzględnieniu swoich oczekiwań. W sklepach erotycznych jest ich spory wybór, a każdy przeznaczony jest do pobudzania innych stref kobiecego ciała. Jaki więc wibrator wybrać zależy tylko od nas. Do wyboru mamy:

wibratory waginalne o wydłużonym kształcie;
wibratory łechtaczkowe stworzone przede wszystkim dla kobiet, które osiągają orgazm poprzez pobudzanie łechtaczki. Ich cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar;
wibratory analne adresowane do kobiet i mężczyzn. Jego nasada powinna być szeroka, gdyż tylko taka nasada zapewnia bezpieczne korzystanie z wibratora analnego;
wibratory punktu G. Są one specjalnie wyprofilowane, aby mogły dosięgnąć dającego bardzo silny orgazm punktu G

Wibrator słabo, czy mocno wibrujący?

Przy wyborze wibratora trzeba dokonać także wyboru siły jego wibrowania. Kobiety, które nigdy wcześniej nie korzystały z wibratora powinny wybrać wibrator wibrujący słabo, na ten mocniejszy można się zdecydować dopiero przy wyborze kolejnego. Kolejnym kryterium przy wyborze siły wibratora jest sposób masturbacji. Kobiety, które do osiągnięcia orgazmu potrzebują silnej stymulacji powinny wybrać wibrator, który zapewnia silne wibracje. Warto rozważyć także zakup wibratora o regulowanej prędkości. W ten sposób łatwiej nam będzie dobrać poziom wibracji pod własne oczekiwania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wibratora?

Bardzo ważną sprawą przy wyborze wibratora jest także materiał, z którego go wykonano. W sklepach erotycznych dostępne są wibratory silikonowe i plastikowe. Te pierwsze są ciche i miękkie, z kolei te wykonane z plastiku lepiej przenoszą drgania. Kolejna sprawa, to rozmiar wibratora. Są one dostępne w wersji o różnej długości i średnicy. Wybór odpowiedniej długości i średnicy jest sprawą indywidualną każdej kobiety. Jedne będą preferowały te o dużej średnicy, gdyż lepiej pobudzają zakończenia nerwowe znajdujące się w części przedniej pochwy. Niezdecydowanym kobietom poleca się zakup dyskretnych, poręcznych małych wibratorów. Są to wibratory uniwersalne, można nimi stymulować różne strefy erogenne.

Bezpieczeństwo używania

Wibratory muszą być wykonane z materiałów antyalergicznych, łatwych do utrzymania w czystości oraz z materiałów nietoksycznych. Tylko wtedy będziemy bowiem mieli pewność, że w czasie korzystania z nich nie zrobimy sobie krzywdy. Wszak wibrator bardzo blisko styka się z ciałem kobiety. Jeżeli utrzymanie go w czystości będzie sprawiało trudność, jego stosowanie może doprowadzić do rozwoju poważnej infekcji.