Jednym z najbardziej znanych gadżetów erotycznych jest wibrator, który jest nie tylko źródłem przyjemności i odprężenia, ale również urozmaiceniem dla par. Ważne jednak, aby produkt ten był odpowiednio dobrany, dzięki czemu rozkosz z jego użytkowania będzie jeszcze większa.

 

1. Rodzaje wibratorów – jaki wybrać?

2. Wibrator naturalny – czy jest lepszy?

 

1. Rodzaje wibratorów – jaki wybrać?

Gadżety erotyczne to nie tylko wibratory, te jednak uchodzą za jedne z najlepiej znanych i najczęściej wybieranych. Który zatem wybrać? Przeciętny wibrator ma długość od 10 do 30 centymetrów oraz około 2 centymetrów średnicy. Poza długością wibratory mogą różnić się kształtem, kolorem, funkcjami oraz sposobem zasilania.

Wyróżnia się m.in. wibratory łechtaczkowe (wibrator króliczek), wibratory punku G, wibratory realistyczne. Pierwszy z nich posiada specjalną końcówkę do masażu łechtaczki oraz stymulację punktu G. Poza kształtem, mogą różnić się również szybkością pulsowania oraz dodatkowymi funkcjami. Jednak jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie powinien być materiał, z jakiego został wykonany wibrator. Na rynku można znaleźć te wykonane ze szkła, plastiku, lateksu, gumy lub silikonu, z którego wykonywane są najczęściej wibratory wodoodporne. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na długość i szerokość wibratora – na rynku można znaleźć te w wersji mini, jak i o długości kilkudziesięciu centymetrów.

Należy również zwrócić uwagę przed zakupem tego gadżetu, czy zasilany on jest przez baterie, czy ma wbudowany akumulator – w tym przypadku moc działania urządzenia jest silniejsza, co oznacza mocniejszą stymulację.  Dodatkową zaletą wibratorów z wbudowanym akumulatorem jest ich wodoodporność. Czas naładowanego gadżetu to często nawet 180 minut.

2. Wibrator naturalny – czy jest lepszy?

Naturalny wibrator wykonywany jest  z  bardzo delikatnego materiału np. z silikonu medycznego, dzięki czemu te gadżety są dużo bardziej realistyczne w dotyku, co dodatkowo może zwiększać doznania i dostarczać więcej przyjemności. Dodatkowo, wibratory naturalne posiadają zdolność nagrzewania się pod wpływem dotyku oraz zatrzymywania ciepła, co dodaje realizmu podczas użytkowania. Na rynku można znaleźć rożne rodzaje naturalnych wibratorów z różnymi funkcjami oraz sposobem zasilania.

Wibrator może być świetnym pomysłem na prezent od partnera lub jako zabawny upominek podczas wieczoru panieńskiego. Jeśli jednak gadżet ten ma być prezentem lepiej postawić na wibrator posiadający klasyczne funkcje z regulowanym poziomem wibracji.