Erotyczna gadżety, podobnie jak sex shopy, przestają być tematem tabu. Coraz więcej osób korzysta z tej alternatywy. Osoby, które z jakichkolwiek powodów wstydzą się odwiedzić stacjonarny sex shop, mają do dyspozycji wiele witryn internetowych, oferujących różnego rodzaju zabawki dla dorosłych. Gadżety erotyczne mogą w atrakcyjny sposób urozmaicić kontakty intymne, niwelując skutecznie nadciągającą rutynę. Co ważniejsze, są one dozwolone od lat osiemnastu – bez określonej górnej granicy wieku. Najpopularniejsze zabawki to wibratory, kulki gejszy, sztuczne penisy, kajdanki i pejcze. Nie brak także par, które opierają się w tej dziedzinie na własnej kreatywności, wykorzystując jako erotyczne gadżety domowe drobiazgi w postaci tasiemek, szalików, apaszek, piórek, pędzelków, a nawet listów czy płatków kwiatów. Kobiety w sex shopach najczęściej kupują wibratory i kulki gejszy, choć ten drugi gadżet z całą pewnością cieszy się mniejszym zainteresowaniem.

Godne uwagi jest to, że częściej zakupów dokonują singielki niż kobiety pozostające w związkach. Fakt ten w dużej mierze wynika z tego, że kobieta samotna musi we własnym zakresie zaspokoić własny popęd płciowy, natomiast w przypadku par, zakupów zazwyczaj dokonuje mężczyzna. Na rynku można spotkać różnego rodzaju wibratory. Różnice dotyczą nie tylko wielkości czy koloru, ale także intensywności wibracji oraz dodatkowych rozwiązań, które uatrakcyjniają erotyczne zabawy. Wibratory sprawdzają zarówno w przypadku samotnych pań, jak i tych pozostających w związku – w tej sytuacji wibrator jest gadżetem, którym najczęściej posługuje się mężczyzna podczas gry wstępnej. Kulki gejszy – poza działaniem stricte erotycznym – skutecznie wpływają na mięśnie Kogla, dlatego też są polecane przez ginekologów i położne. Dla młodych matek jest to doskonały sposób, by ćwiczyć powrót do sprawności seksualnej po porodzie. Ponadto kulki gejszy można wykorzystywać jako gadżet, który zapewnia wyjątkowe doznania erotyczne w dyskretny sposób. Mężczyźni najczęściej sięgają po pierścienie i pompki do penisa, przedłużacze członka raz końcówki do stymulowania prostaty.

Te na pierwszy rzut oka niepozorne gadżety skutecznie wpływają na doznania erotyczne, wzmacniają libido i erekcję, a także wydłużają orgazm. Można je łączyć z innymi zabawkami o charakterze erotycznym. Istnieje także wiele gadżetów dla obojga. Tutaj warto wymienić jadalne majteczki, które nie tylko kuszą i nęcą, ale przede wszystkim doskonale smakują, rozbudzając zmysły i urozmaicając erotyczne doznania. Jadalne majteczki idealnie dostosowują się do każdego kształtu ciała, dostępne są w różnych smakach i zapach, a co ważniejsze, w wydaniu damskim i męskim. Erotyczne słodycze – wart pamiętać, że nie tylko krem czekoladowy sprawdza się podczas erotycznych igraszek, w sex shopach można kupić czekoladowe kajdanki, cukrowe pejcze oraz falliczne makaroniki. Bardziej odważni mogą zapatrzyć się w akcesoria do krępowania, czyli kajdanki, sznury, klamerki na sutki, a nawet… nasadki na zęby, które sprawdzą się przede wszystkim w przypadku osób krępujących się całować partnera lub partnerkę w miejscach intymnych. Na uwagę zasługują także farby do ciała o różnych smakach, całkowicie bezpieczne i jadalne, a także skąpe majtki z niewielką kieszonką na mały wibrator, który skutecznie pobudza narządy intymne.