Romans jak z bajki albo jak z brazylijskiej telenoweli… Taka historia miłosna marzy się każdemu, nie tylko kobietom. Snujemy rozmyślania nad tym, jakby to było dobrze, gdyby trafiła nas nagle strzała Amora… Niestety, Amor czasem nie trafia w ogóle bądź trafia niecelnie.

Romans może przebiegać według różnych scenariuszy. Może być gwałtowny, pełny uniesień i namiętności, ale krótkotrwały. Może również zaczynać się powoli i spokojnie, ale za to uczucie będzie się tlić w sercach długie lata. Nierzadko na drodze do miłosnego spełnienia stają różne przeszkody – zazdrosny były partner, despotyczni rodzice, a nawet inne oczekiwania co do przyszłości. Czy można wskazać jakieś schematy, według których rozgrywa się romans?

 

Pierwszym z nich może być wspomniana miłość gwałtowna. Najczęściej rozpoczyna się od pierwszego wejrzenia. Już od pierwszej chwili iskrzy między dwiema osobami. Ciała wypełniają się pożądaniem, miłosnym uniesieniom, jak i długim rozmowom nie ma końca. Panuje wzajemna fascynacja. Niestety, taki romans rzadko kiedy przechodzi w stały związek. Zwykle dość szybko dochodzi do rozstania. Głodki wrażeń partnerzy szukają kolejnych nagłych emocji. Choć, oczywiście, może się zdarzyć, że taki romans przetrwa i przerodzi się przyjaźń.

 

Odmienny przebieg ma romans, który właśnie od przyjaźni się zaczyna. Często zdarza się, że dwie osoby znają się dosłownie od piaskownicy, widzą się niemal na co dzień przez całe dzieciństwo, jednak dopiero wtedy, gdy dorastają, zaczynają dostrzegać w sobie kogoś więcej niż tylko przyjaciela. Takie uczucie jest niczym piec – rozpala się powoli, ale bardzo długo grzeje. Partnerzy nie oczekują od siebie pełnych namiętności uniesień, lecz wsparcia i bliskości. Może się jednak okazać, że jedna ze stron poczuje chęć spróbowania czegoś innego, bardziej gwałtownego, i wówczas może dojść do zdrady.

 

Zarówno miłość nagła, jak i uczucie zaczynające się od przyjaźni mogą wziąć początek na portalu randkowym. Możemy ujrzeć profil i doznać nagłego „olśnienia”, chcemy jak najszybciej poznać daną osobę, którą pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia. Portal randkowy to także doskonałe miejsce, aby odszukać kogoś z lat młodości. Widząc zdjęcie dawnego przyjaciela, zaczynamy dostrzegać w nim kogoś więcej, „obiekt”, w którym można się zakochać.

 

Portal randkowy to wygodne narzędzie, gdy czujemy potrzebę nawiązania romansu. Czujemy się samotni, opuszczeni, chcemy znaleźć bratnią duszę. Ale… Może się zdarzyć, że poprzez serwis dojdzie do zdrady. Znudzony małżonek znajdzie „przyjaciółkę” do rozmów, bo żona nie ma dla niego czasu… Taki romans internetowy może skończyć się rozwodem i zranieniem bliskiej osoby. Randki online mogą jednak stać się również lekarstwem na złamane serce. Dzięki nim możemy podbudować swoją samoocenę i poczuć, że jesteśmy atrakcyjni i interesujący.