Podobno idealne kobiece kształty to wymiary 90 na 60 na 90.  Tyle tylko, że w rzeczywistości takie wymiary występują niestety bardzo, bardzo rzadko. Zazwyczaj albo tu jest mniej, albo tam więcej. Wystarczy przejrzeć portale randkowe i przekonać się, że kobiety raczej odbiegają od tego idealnego schematu jeżeli chodzi o wymiary. Ale kto powiedział, że idealna kobieta musi być szczupła. Wychudzone do granic możliwości kobiety, nazywane często wieszakami to wytwór współczesnych trendów w modzie. A w rzeczywistości mężczyznom podobają się panie o nieco innych, bardziej kobiecych kształtach.

Według sondaży mężczyznom najbardziej podobają się kobiece okrągłości. Takie kobiece, zaokrąglone kształty działają ponoć na panów jak magnez. Ankietowani mężczyźni w głównej mierze zwracają uwagę  na kobiece pupy, piersi i biodra. I jak się okazuje im okrąglejsze są pupa i biodra tym lepiej. Mężczyznom podoba się kiedy kobieta idąc porusza, a raczej kołysze biodrami. A jeżeli waży czterdzieści parę kilogramów to raczej nie ma czym kręcić. To samo tyczy się również pupy i piersi, mężczyźni uważają, że „muszą mieć za co złapać” i generalnie kobiece okrągłości przykuwają ich uwagę. Wystarczy zresztą spojrzeć na portale randkowe by przekonać się, że kobiety o pełnych kształtach cieszą się dużym zainteresowaniem płci przeciwnej. Mężczyźni kochają kobiece okrągłości, bo oni lubują się we  wszystkim co kształtem przypomina koło i kulę. Począwszy od piłki nożnej, przez koszykówkę i siatkówkę, a kończąc na bilardzie i kręglach. I jeszcze uwielbiają piwo ponieważ od niego rośnie im brzuszek – oczywiście też okrągły jak piłeczka.

Mężczyźni lubują się we wszystkim co jest okrągłe, zaokrąglone czy też koliste dlatego też, rozmiar 34 i wychudzone ciało dla większości z nich nie jest synonimem kobiecego piękna. I generalnie mężczyźni szukający partnerki przez portale randkowe i nie tylko, najchętniej wybierają kobiety o pełniejszych i tym samym bardziej powabnych i kuszących kształtach. Kierując się zasadą, że „kochanego ciała nigdy za wiele” wolą kobiety o pełniejszych kształtach niż chude szkielety.