Niestety zagadnienie to trapi wiele par. Nie wiedzą oni jak jest to możliwe, aby nawet po kilku latach związku czy też małżeństwa mogłoby tak jak wcześniej, gdy byliśmy sobą zauroczeni, gdy nic nie stawało nam na przeszkodzie,  by uszczęśliwić do granic możliwości tę drugą osobę.

Niestety teraźniejsze czasy są bardzo ciężki dla związku, ludzie codziennie mierzą się ze stresami życia codziennego, często przenosząc swoje kłopoty czy też zmartwienia na drugą osobę, a tym samym ‘zatruwając’ związek i niszcząc uczucie miłości. Gdy zauważysz, że w twoim życiu dzieje się podobnie, musisz spróbować nad tym zapanować. Trzeba uświadomić sobie, że związek to tak jakby drugie życie, że w to życie nie powinno się wtłaczać ‘brudów’ z twego osobistego, prywatnego życia. Ważna w związku jest także rozmowa, pomaga ona dobrze zrozumieć drugiego człowieka oraz umożliwia dostosowanie się do danej sytuacji. Małżonkowie powinni ze sobą jak najczęściej i najszczerzej rozmawiać, by nie było ‘nie wyjaśnionych sytuacji’, które często są powodem poważnych kłótni w związku.

Ludzie pragnący żyć w zgodzie powinni także nauczyć się iść na kompromis z drugą osobą, bo jasne jest to, że nie zawsze my mamy rację, a może mieć ją ta druga osoba.