O gadżetach erotycznych dla kobiet mówi się całkiem sporo i wcale nietrudno natrafić na treści polecające godne rozważenia wibratory. Masturbatory natomiast często pojawiają się gdzieś na marginesie takich rozważań, choć zaliczają się do grupy zabawek, które również urozmaicają życie seksualne we dwoje i dostarczają wielu wrażeń podczas zabaw solo. Jakie cechy powinny mieć takie urządzenia? Czym kierować się, aby wybrać dobry masturbator? Podpowiadamy.

1. Czym jest masturbator?

2. Materiał ma znaczenie

3. Ustawienia i udogodnienia, czyli jak wybrać dobry masturbator?

Masturbatory są zróżnicowaną kategorię zabawek erotycznych. Wiele modeli znajdziesz na https://betsex.pl/masturbatory-c-1.html.

Czym jest masturbator?

Masturbatory to erotyczne gadżety, które służą do stymulacji penisa. Mogą być wykorzystywane zarówno do masturbacji w pojedynkę, jak i do zabaw z drugą osobą, jako urozmaicenie gry wstępnej czy seksu oralnego. W wielu modelach znajdziemy praktyczne wypustki oraz różnorodne prążkowania, ale nie brakuje również całkowicie gładkich masturbatorów, które również mają swoich zwolenników.

Niektóre masturbatory mają wymyślne kształty ust czy pupy – te znajdziesz na https://betsex.pl/fleshlight-c-1_129.html.

Materiał ma znaczenie

Podobnie jak w przypadku innych gadżetów, kluczowym czynnikiem jest materiał, z którego wykonano zabawkę. Należy być ostrożnym w przypadku materiałów takich jak żel czy skóra, ponieważ są one porowate, co sprawia, że ich oczyszczenie jest praktycznie niemożliwe i może sprzyjać infekcjom. Jeśli decydujesz się na zabawkę z tych materiałów, koniecznie korzystaj z prezerwatywy jako dodatkowej formy higieny.

Znacznie wygodniejsze są masturbatory wykonane z silikonu, elastomeru lub tworzywa SuperSkin. To elastyczne materiały, które dzięki dostosowują się do rozmiaru członka, są hipoalergiczne i bezpieczne dla ciała. Niektóre z nich mają strukturę zbliżoną do prawdziwej ludzkiej skóry.

Ustawienia i udogodnienia, czyli jak wybrać dobry masturbator?

Masturbatory różnią się także wielkością. Wśród wielu modeli coś dla siebie znajdą zwolennicy realistycznych odwzorowań oraz zwolennicy bardziej dyskretnych opcji. Te z gładką powierzchnią oferują bardziej delikatną stymulację, natomiast wszelkiego rodzaju wypustki intensyfikują wrażenia. Struktury te mogą posiadać również odmienny stopień twardości – twardsze wypustki zapewnią mocniejszy masaż członka. Jeśli masz ochotę na więcej dodatków, możesz wybrać masturbator z wibracją lub opcją grzania.