Afrodyzjaki znane są i stosowane od wieków. Ich magiczną moc wykorzystywano już w starożytnym Egipcie. Ich nazwa wywodzi się od imienia pięknej i budzącej pożądanie, greckiej bogini miłości, Afrodyty. Afrodyzjaki to substancje, które poprawiają samopoczucie i wzmagają pożądanie seksualne. Wpływają  one na potencję, wyostrzają  nasze zmysły i wzmacniają przeżywanie aktu seksualnego.  Afrodyzjaki wzmagają kobiecy seksapil i męską potencję. Najpopularniejsze z nich to lubczyk, imbir ,goździki, cynamon, oraz seler naciowy, por, bakłażany, karmadon i korzeń pietruszki. Dziś mimo upływu tysięcy lat, gdy czasy się zmieniły i mamy randki online, afrodyzjaki nie straciły nic na swej popularności i nadal są wykorzystywane  do podgrzania atmosfery w niejednej sypialni.

Choć wymienione powyżej afrodyzjaki uchodzą za najbardziej popularne, nie zamykają one długiej listy substancji  działających pobudzająco nasz organizm. Mało kto wie, że afrodyzjakiem może być popularna i pita codziennie przez miliony ludzi kawa. Okazuje się, że   kawa może służyć jako afrodyzjak, ponieważ zawarta w niej kofeina i puryny poprawiają krążenie i dotlenienie naczyń krwionośnych, a przez to zwiększają wrażliwość narządów płciowych i poprawiają wydolność seksualną zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To właśnie kofeina i puryna sprawiają, że jesteśmy bardziej wrażliwi na bodźce zewnętrzne. Można dla wzmocnienia efektu dodać do kawy  przyprawy powszechnie uznawane za afrodyzjaki  jak kardamon, czy wanilia.

Okazuje się, że popularna kawa może działać jako afrodyzjak. Co prawda nie da się zaserwować ukochanej osobie w trakcie randki online, ale wspólny wieczór i romantyczna kolacja jest wprost idealną okazją do zaoferowanie tego pobudzającego zmysły napoju. I aby wzmocnić efekty działania kawy na nasz organizm wystarczy dodać do niej kardamonu i miodu. Po filiżance tego rozgrzewające zmysły i pobudzającego organizm napoju mamy niemalże gwarancję udanego i upojnego zakończenia wieczoru we dwoje, który na długi czas pozostanie w waszej pamięci. I kto by pomyślał, że filiżanka odpowiednio przygotowanej kawy może mieć wpływ na przebieg całego wieczoru.