Choć niektórzy wstydzą się do tego przyznać, każdy z nas marzy o wielkiej, romantycznej miłości, która stanie się sensem naszego życia. Takie uczucie zdarza się niestety tylko nielicznym. Mówimy wówczas o nich, że Julia spotkała swojego Romea. Chcesz znaleźć miłość? Często nie wystarczy biernie czekać, aż los zrobi za nas wszystko. Czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.

Czasem miłość spada na nas niczym grom z jasnego nieba – nagle i bez ostrzeżenia. Miejsce i czas nie mają znaczenia. Czy to podczas zakupów, w czasie podróży pociągiem, czy w kolejce do lekarza, na widok konkretnej osoby doznajemy przedziwnego uczucia, że to właśnie on/ona jest naszym ideałem. Nasze spojrzenia spotykają się i już wiemy, że oto właśnie spotkaliśmy miłość swojego życia. Tak wygląda najczęściej opisywany scenariusz miłości od pierwszego wejrzenia. Czy taka miłość rzeczywiście istnieje? Ciężko powiedzieć. W tej kwestii wciąż spierają się naukowcy, którzy wszystko ostatecznie chcą sprowadzić do chemii i biologii. Okazuje się bowiem, że miłość i chorobę psychiczną łączy wiele wspólnego. Wielu badaczy uważa nawet, że początkowe zauroczenie to tak naprawdę wynik reakcji biochemicznych, które zachodzą w mózgu. I cały romantyzm gdzieś przepada… Czy to chemia, czy nie, nie da się ukryć, że wszyscy marzymy o wielkiej miłości. Gdzie jej szukać?

 

Sposobów na poznanie drugiej połówki jest wiele. Do bardziej „tradycyjnych” należą imprezy w klubie czy u znajomych, wspólne zajęcia w szkole czy na studiach, wspólne miejsce pracy. Co jednak zrobić, gdy los nie chce postawić na naszej drodze bratniej duszy? Trzeba mu w tym dopomóc. Bardzo często zdarza się, że pomoc oferują przyjaciele. Organizują randkę w ciemno z kimś, kto ich zdaniem idealnie do nas pasuje. Warto spróbować. Nie mamy nic do stracenia. Miłości możemy szukać również na własną rękę. Wiele firm czy organizacji postawiło sobie za cel złączenie zagubionych dusz. Jedną z takich organizacji są biura matrymonialne. Najczęściej wystarczy dokładnie – i zgodnie z prawdą! – wypełnić kwestionariusz, a resztą zajmuje się już biuro. Do naszego ogłoszenia matrymonialnego stara się dopasować osoby, które w największym stopniu odpowiadają naszym wymaganiom. Biura matrymonialne są popularne szczególnie wśród dojrzałych ludzi, którzy nie czują się pewnie w świecie Internetu. Choć oczywiście nie tylko.

 

Więcej samodzielności wymagają serwisy randkowe. Rejestrując się na takiej stronie zyskujemy dostęp do co najmniej kilkuset potencjalnych partnerów, co jest zarówno zaletą, jak i wadą portalu. Z jednej strony mamy większy wybór, z drugiej natomiast trudniej nam się zdecydować, z kim nawiązać kontakt. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poznać kilka osób i dopiero później wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada. Serwisy randkowe starają się ułatwić poszukiwania, umożliwiając wybór według określonych kryteriów, np. wieku, miejsca zamieszkania. Internet daje szansę na znalezienie tego jedynego lub tej jedynej nie tylko poprzez serwisy randkowe, ale i czaty, grupy dyskusyjne czy wyjątkowo popularne ostatnio portale społecznościowe. Konieczne jest spełnienie jednego wymogu – trzeba być aktywnym. Jeśli nie będziemy się udzielać, nikt nas nie zauważy.