Kiedy spotykamy nieznajomą osobę, automatycznie oceniamy jej atrakcyjność. Już po kilkunastu sekundach potrafimy powiedzieć, czy ktoś nam się podoba, czy nie. W tym czasie ocenie podlega więc wyłącznie wygląd i mowa ciała. Słowa stają się istotne dopiero po chwili. Jak więc „mówić ciałem”, tak aby wzbudzić zainteresowanie kobiety?

Wydawać by się mogło, że na postawę zwracamy uwagę dopiero przy spotkaniu na żywo. Tymczasem już patrząc na ogłoszenie matrymonialne, możemy wyrobić sobie opinię o danej osobie. Oczywiście tylko wtedy, gdy do ogłoszenia dołączone jest zdjęcie. Kobieta w skąpym stroju, śmiało pokazująca swoje wdzięki jest z pewnością bardziej pewna siebie niż kobieta, która na zdjęciu wygląda jak szara myszka. Zdjęcie może także wiele mówić na temat pomysłowości dziewczyny. Prosta fotografia do dokumentów jest mniej oryginalna niż zdjęcie przedstawiające uśmiechniętą od ucha do ucha kobietę z różą w zębach. Dlatego tak ważne jest, aby nieco więcej czasu poświęcić na wybranie odpowiedniego zdjęcia do profilu.

 

Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę użytkowniczek serwisu randkowego, dołącz do profilu takie zdjęcie, które przedstawia cię jako pewnego siebie, pozytywnie nastawionego do życia mężczyznę. Nie oznacza to jednak, że masz umieścić zdjęcie w slipkach, co niestety często się zdarza. Jeśli będziesz się chwalił swoimi mięśniami, dziewczyna dojdzie do wniosku, że liczy się dla ciebie tylko wygląd i nie masz innych zainteresowań poza codziennymi wizytami na siłowni. Ubierz się więc modnie, usiądź wygodnie, uśmiechnij się i poproś kogoś o zrobienie zdjęcia. Ogłoszenie matrymonialne z takim zdjęciem z pewnością nie będzie pomijane przez kobiety.

 

Mowa ciała odgrywa ogromną rolę przy bezpośrednim kontakcie. Bardzo ważny jest sposób, w jaki się poruszać czy stoisz, a nawet to, jak siedzisz. Kiedy idziesz, twoje kroki powinny być płynne, nie gwałtowne i szybkie. Idź wyprostowany! Garbienie się jednoznacznie informuje otoczenie o tym, że brakuje ci pewności siebie. Patrz przed siebie, a nie w ziemię. Kiedy stoisz, wyprostuj się, rozstaw nogi. Podobną postawę przyjmuj, kiedy siedzisz – nie łącz nóg, jak to robią kobiety, lecz rozstaw je. Nie garb się, nie chowaj głowy w ramiona.

Często pojawia się problem, co powinieneś zrobić z rękami. Raczej nie trzymaj ich w kieszeni, niektóre kobiety mogą to odebrać za brak kultury. Nie przesadzaj jednak też w drugą stronę – nie wymachuj nimi, bo będziesz sprawiał wrażenie nerwowego i gwałtownego. Najlepiej ułożyć je wzdłuż ciała lub łagodnie (!) gestykulować. W żadnym wypadku nie krzyżuj rąk na klatce piersiowej. Taki gest to znak dla otoczenia – „trzymajcie się ode mnie z daleka”.

 

Podczas spotkania istotny jest także kontakt wzrokowy. Nie ma jednej recepty na to, czy i jak długo powinieneś się wpatrywać w kobietę. Złym rozwiązaniem jest zarówno nieustanne gapienie się, jak i wodzenie wzrokiem po otoczeniu. Patrz w oczy partnerce, ale od czasu do czasu popatrz gdzie indziej. Bardzo ważne – nie wpatruj się w biust dziewczyny, nawet jeśli zachęca do tego głęboki dekolt w jej bluzce. W przeciwnym wypadku wyjdziesz na faceta, któremu tylko jedno w głowie. Kiedy mówisz, możesz pochylić się lekko w jej stronę. I na koniec – naśladuj gesty kobiety. Kiedy ona chwyta za szklankę, ty zrób to samo. Kiedy ona nachyla się do przodu, ty też tak zrób. Jednak i w tym przypadku zachowaj umiar – nie naśladuj jej non stop.