Wśród  męskich typów dominuje kilka najbardziej znanych. Są wśród nich wieczny chłopiec, który kocha przygody i lubi podejmować ryzykowne wyzwania. Nie obcy jest mu żaden serwis randkowy i chętnie poznaje nowe dziewczyny. Wieczny chłopiec unika odpowiedzialności i nie można na nim zbytnio polegać. Drugi męski typ funkcjonujący w społeczeństwie to macho. Przy nim czujesz się bezpiecznie, jest silny, zdecydowany i stanowczy. Bywa jednak zaborczy, a wierność nie jest jego domeną.

 

Kolejny znany typ to laluś. Znajdziesz go na każdym serwisie randkowym, gdyż nie stroni od pokazywania swojej ładnej buzi gdzie tylko można. Jeżeli Twój facet jest lalusiem to musisz pogodzić się z faktem, że przed waszym wspólnym wyjściem to on będzie oblegał łazienkę przez długie godziny. Regularne wizyty u kosmetyczki to dla niego standard, lubi też chodzić po centrach handlowych w poszukiwaniu modnych ciuszków. Ponadto laluś czyta kolorową prasę i śledzi nowinki ze świata mody. Laluś przesadnie dba o swój wygląd zewnętrzny. Rano i wieczorem systematycznie wklepuje w twarz odpowiednie dla swojej cery kremy i balsamy, a jeśli chodzi o znajomość kosmetyków to mógłby zagiąć nie jedną dziewczynę.

 

Na pewno nie powstydzisz się pokazać się z nim w towarzystwie potrafi bowiem ubrać się stosownie do każdej sytuacji i zawsze dobrze wygląda. Bycie z lalusiem ma swoje zalety. Na pewno nie będzie robił Ci wymówek, że zbyt długo szykowałaś się na imprezę lub, że masz za dużo ciuchów w szafie, a mówisz, że nie masz co na siebie włożyć. Chętnie spędzi z Tobą cały dzień na poszukiwaniu wymarzonej kreacji i nie będzie kłamał, że super wyglądasz tylko po to byś wreszcie na którąś się zdecydowała.

Typ lalusia ogólnie podoba się kobietom, jednak problem może się zacząć kiedy taki laluś zaczyna przesadzać. I tak zauważysz nagle, że  jego kosmetyki zajmują więcej miejsca niż Twoje, do tego regularnie  podkrada Ci odżywkę  do paznokci i balsam. Ponadto np. depiluje nogi i reguluje brwi co jest mało męskie. Wasze rozmowy sprowadzają się do tematów wyboru odpowiedniego kremu likwidującego zmarszczki. Do tego rodzaju rozmów masz przecież swoje przyjaciółki, a od faceta oczekuje się zazwyczaj czegoś innego niż dzielenia niektórych kosmetyków. Jeżeli więc laluś zaczyna przesadzać może to być dla Ciebie nie do wytrzymania.