Miłość dla większości ludzi daje prawdziwe szczęście i spełnienie. Znalezienie miłości nadaje życiu sens i daje satysfakcję z każdej chwili spędzonej wspólnie z ukochaną osobą. Dowodem na nieustającą popularność miłości jest furora serwisów randkowych, które pomagają ludziom znaleźć prawdziwe uczucie, poznać bliską osobę i odnaleźć szczęście.

 

Miłość jest ważna zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Każdy chce być kochany i mieć u swego boku kogoś bliskiego na kim może polegać w trudnych momentach swojego życia. Kogoś z kim może dzielić dobre i złe chwile i kto kocha go takim jaki jest. Miłość jest uczuciem, które potrafi wiele znieść i równie wiele wybaczyć. Nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie, że „miłość jest ślepa”, bo rzeczywiście można zakochać się z kimś kto z pozoru zupełnie do nas nie pasuje. Miłość to najważniejsze uczucie w życiu, które potrafi bezgranicznie zawładnąć człowiekiem. Oczywiście najlepiej jeżeli miłość jest szczęśliwa dla obojga partnerów i kończą ja plany matrymonialne. Wtedy jak w bajce kochankowie żyją długo i szczęśliwie, a ich uczucie trwa mimo upływu lat. „Tylko mnie kochaj, a wszystko inne jakoś się ułoży” tak często wydaje się zakochanym w sobie ludziom.

 

Niestety nie zawsze jest tak kolorowo. Miłość może być też nieszczęśliwa i może zwyczajnie zatruć życie. Jeżeli zakochamy się w niewłaściwej osobie możemy zmarnować sobie życie. Tzw. platoniczna miłość pozbawiła wiele osób szansy na szczęśliwe życie. Kochając kogoś bez wzajemności skazujemy się na bycie nieszczęśliwym. Niestety bywa tak, że zakochamy się w kimś i nic nie jest w stanie tego zmienić. „Serce nie sługa” jak głosi stare przysłowie  i nie można zakochać, ani odkochać się na zawołanie.  Osoby, które źle ulokowały swoje uczucia i przez całe życie ponoszą tego zgubne konsekwencje.

 

Choć miłość jest najważniejszym uczuciem w życiu każdego człowieka nie każdy ma to szczęście spotkania na swej życiowej drodze tej prawdziwej, bajkowej miłości. Dla niektórych miłość jest ciągłą rezygnacją ze swych marzeń, ambicji i planów. W imię miłości można wiele zrobić i wielu rzeczy się wyrzec. Taka toksyczna miłość potrafi być prawdziwą udręką i utrapieniem i spotkać może zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jeżeli natomiast trafimy na tę prawdziwą, wymarzoną i szczęśliwą miłość należy docenić szczęście jakie nas spotkało i zrobić wszystko aby to uczucie nie minęło.