Codziennie jesteśmy narażeni na sytuacje losowe, których konsekwencje mogą okazać się zbyt wysokie, abyśmy byli w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić. W każdym wypadku pomocnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie. Dlaczego warto wykupić polisę dla swojej nieruchomości?

Ubezpieczenie nieruchomości – przydatne w różnych sytuacjach

Decydując się na wykupienie polisy dla nieruchomości, otrzymujemy w pakiecie również możliwość rozszerzenia zakresu ochrony. Oprócz podstawowego działania obejmującego mury, stałe elementy i wyposażenie ubezpieczenie może rozciągać się także na zdrowie zwierząt domowych (szczególne NNW) czy losowe szkody wyrządzone innym z naszej strony poza miejscem zamieszkania (OC dla życia prywatnego).

Wzrost cen oraz rosnąca popularność innych form transportu sprawiły, że mieszkańcy wielu miast zaczęli zastanawiać się nad tym, jak funkcjonuje hulajnoga elektryczna a ubezpieczenie – co warto wiedzieć? Obecnie można nie tylko wynająć takie urządzenie, ale także posiadać własne i korzystać z niego w każdym momencie. Taka inwestycja ułatwia poruszanie się po większych miastach, oszczędzając czas przy omijaniu korków, a do tego jest przyjaźniejsza dla środowiska. Zanim wyruszymy hulajnogą elektryczną do pracy, warto zastanowić się nad swoim bezpieczeństwem. Polisa dla nieruchomości uwzględnia taki sprzęt jak każde inny element wyposażenia. Dodatkowo może zapewniać ochronę zarówno podczas przechowywania hulajnogi elektrycznej w domu, jak i w trakcie używania jej w innym miejscu. Istnieją również inne formy ubezpieczenia, które dotyczą właścicieli takich urządzeń, np. polisa dedykowana.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Czynnikami zewnętrznymi, na które nie mamy żadnego wpływu, są m.in. silne porywy wiatru lub podtopienia spowodowane obfitymi opadami. Ubezpieczenie nieruchomości to również skuteczna pomoc w wyniku wystąpienia:

  • powodzi,
  • pożaru,
  • uderzenia piorunów i opadów gradu,
  • wjechania w budynek pojazdu mechanicznego.

Takich nieprzewidzianych okoliczności jest wiele, jednak w razie odniesienia szkód będziemy mogli liczyć na duże wsparcie finansowe ze strony ubezpieczyciela. Posiadając taką polisę, zapewnimy sobie poczucie bezpieczeństwa i spokoju. W ten sposób ograniczamy liczne zmartwienia związane z kosztami naprawy szkód lub całkowitą odbudową nieruchomości.

Oferta dopasowana do własnych potrzeb

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne zakresy ochrony polisy dla nieruchomości, dlatego posiadamy szeroki wybór. Najważniejsze podczas podejmowania decyzji jest dobranie odpowiedniego ubezpieczenia do własnych potrzeb – nie tylko finansowych. Warto dobrać ofertę i jej poszczególne rozszerzenia m.in. do miejsca, w którym znajduje się nieruchomość, oraz jej wartości. Przykładowo niektóre tereny są bardziej narażone na wystąpienie powodzi, dlatego, jeśli nasz budynek jest ulokowany w obrębie takiego zagrożenia, warto ubezpieczyć także ogrodzenie. Aby dowiedzieć się o tym, ile dokładnie będzie wynosić nas składka za ubezpieczenie nieruchomości, warto skorzystać z pomocnego narzędzia internetowego, które znajdziemy na stronie: https://kalkulator.ubezpieczeniemieszkania.pl/kalkulator/ubezpieczenia-nieruchomosci/.