Ciekawe ilu z was korzysta z 'fejsika’? Pytanie retoryczne, bo zapewne większość odpowie 'na tak’. Portale społecznościowe stały się nieodłącznym elementem internetowego życia. W końcu kto nie lubi sobie poplotkować i dowiedzieć się co nowego u znajomych? Dodatkowo czas umilą nam tysiące aplikacji, gier oraz konkursów. Żyć nie umierać. Tylko czy za tym wszystkim kryje się coś poważniejszego? Na ile ta wirtualna rzeczywistość ma do zaproponowania (zwłaszcza młodym ludziom) coś wartościowego? Czy przez internet rośnie nam pokolenie analfabetów nie znających literatury, historii czy geografii? No cóż może do tego dojść.

Gdzie w tym wszystkim umiejscowić portale randkowe i ich ofertę? Myślę, że gdzieś po środku. Po pierwsze w odróżnieniu od większości portali społecznościowych stawiają po prostu na ułatwienie ludziom kontaktu. W pewnych przypadkach chodzi tylko o przelotny romansik, a kiedy indziej będzie to coś poważniejszego. Jednakże przeznaczenie jest jasne. Dzięki portalom randkowym powstało wiele trwałych związków, a często nawet małżeństwa. Tymczasem na portalach społecznościowych wszystko skupia się wokół 'zabawy i rozrywki’, która niestety często jest 'sztuką dla sztuki’, ponieważ nic wartościowego nie można z tego wynieść. Każdy powinien sam ocenić co jest mu potrzebne do szczęścia, aczkolwiek sugerujemy zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. Nie marnujcie całego wolnego czasu przy 'fejsiku’. Wyjdźcie na dwór, cieszcie się słońcem i przyrodą wokół. Życie naprawdę ma wiele barw i odcieni i warto to sprawdzić samemu.

Jeżeli jednak doskwiera wam samotność to zapraszamy was na fajny portal randkowy. Tam poznacie kogoś wartościowego i będziecie mogli cieszyć się wspólnymi chwilami we dwoje na wycieczce rowerowej lub romatycznej randce. Niech życie znów stanie się realne. Powrót do korzeni jest niezbędny.