Weekend zaczyna się w piątek. Dla wielu młodych ludzi piątkowy wieczór to czas relaksu i rozrywki po całotygodniowej pracy, lub nauce. Tak więc w każdy piątkowy wieczór dyskoteki, kluby i bary aż pękają w szwach od spragnionych zabawy młodych ludzi. Nie każdy jest pasjonatem i bywalcem dyskotek. Niektórzy w piątkowe wieczory wybierają randki w Internecie i zaciszu swojego mieszkania miło spędzają czas. Jednak dla amatorów miejskiego nocnego życia piątkowy wieczór to początek sezonu i wtedy ruszają w teren.. Zazwyczaj właśnie wtedy młodzi ludzie umawiają się ze znajomymi i potocznie mówiąc idą się zabawić.

Zabawa ta miewa różny charakter. Niektórzy rzeczywiście korzystają z uroków młodości i swobody i zwyczajnie dobrze się bawią. Można potańczyć i posiedzieć i porozmawiać ze znajomymi. Taki piątkowy wyskok to również dobra okazja do poznania kogoś ciekawego. W klubach i dyskotekach poznaje się wielu ludzi. Taniec, muzyka i swobodna atmosfera panująca w tego typu miejscach sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Wielu mężczyzn zaczyna podryw od zaproszenia dziewczyny do tańca. Jest również możliwość zaproponowania drinka i w ten sposób rozpoczęcia rozmowy i nowej znajomości.

Niestety nie zawsze taki piątkowy wieczór ma takie miłe zakończenie. Czasami scenariusz piątkowego wieczoru z przyjaciółmi jest zupełnie inny.  W miejscach takich jak dyskoteki czy kluby jest pod dostatkiem alkoholu i różnych innych używek. Jeżeli pije się go bez umiaru można stracić panowanie nad sobą. Kilka kieliszków za dużo i niektórzy uważają się za wszechmogących. Alkohol niektórych na tyle rozluźnia, że ochoczo zaczepiają kogo się da. Niestety nie każdy chce być zaczepiany, a  już na pewno żaden facet nie lubi gdy ktoś zaczepia jego dziewczynę. I tak piątkowy wieczór może zakończyć się na przykład rozbitym nosem. Trzeba pić z umiarem by nie poczuć się nagle królem dyskoteki i nie próbować na siłę podrywać zajętej dziewczyny. Czasami warto zostać w domu i skorzystać z randki internetowej z jakąś miła dziewczyną. Przynajmniej nos pozostanie na swoim miejscu.