Tantryczny seks – idea zagadnienia i praktyczne podstawy

Seks Tantryczny – sformułowanie budzące wiele ciekawości u ludzi urodzonych, wychowanych i żyjących w krajach „wysoko rozwiniętych”, a pospolite i nie warte zagłębiania się w tematykę w miejscach, które nazywamy krajami trzeciego świata. Krótko mówiąc – ta odmiana miłości w niektórych kulturach nie jest jedynie „rodzajem” czy też „sposobem” zaspakajania przez partnerów swoich wzajemnych, erotycznych pragnień, lecz jedynym słusznym podejściem do fizycznego zagadnienia miłości. Ale dla czego i my nie mielibyśmy zainteresować się tą niezwykle ciekawą tematyką jaką jest miłość tantryczna? Może czasem warto zgłębić swoją wiedzę dla lepszego zrozumienia siebie jak i drugiej osoby, by dać sobie wzajemnie jeszcze więcej przyjemności.  Tak więc zachęcam serdecznie do lektury tej strony, jak i innych wartościowych materiałów, które można znaleźć w sieci, przewertowania stron ciekawej książki oraz każdego sposobu który zbliży Ciebie do tego kosmicznego zagadnienia, gdyż naprawdę warto!

Czym jest tak naprawdę seks tantryczny i co się kryje pod tym magicznym pojęciem?

Ciężko jednoznacznie określić co ludzie mają na myśli używając tego stwierdzenia. Jednakże spróbujmy to przeanalizować zaczynając od samego pojęcia Tantry, która to dosłownie odznacza „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)” – chodzi tutaj z pewnością o uzyskanie pełnej harmonii jaka zachodzi między dwoma istotami oddającymi się sobie wzajemnie pozbawionymi wszelakich granic i wstydu. Dla nas ludzi żyjących w obecnych czasach dojście do mistrzostwa i całkowitego pojęcia zagadnienia jakim jest seks tantryczny wiąże się z ciężką pracą i latami praktyk w medytacji, panowaniu nad własnym ciałem oraz oddechem. Ale zacząć można już teraz,  a przynajmniej rozpocząć zmieniać pewne nawyki, których zmiany diametralnie wzbogacą nasze erotyczne życie.

Dla kogo jest seks tantryczny oraz czy każdy może doznać tej nieopisanej rozkoszy?

Jeśli jesteś osobą, która żyje ze stałym partnerem  to z całą pewnością dla Ciebie, ten swoisty rodzaj miłości jest bardzo wskazany i możliwy do osiągnięcia. Jeśli Twoja druga połówka dużo dla Ciebie znaczy, jesteś w stanie o wszystkim z nią porozmawiać i nie odczuwasz  wstydu czy wątpliwości w jakimkolwiek zagadnieniu związanym z seksem czy codziennym życiem, to jesteś już na idealnej drodze do osiągania maksymalnych przyjemności i duchowych przeżyć ze swoim partnerem. Pytanie tylko czy druga osoba odczuwa to samo? Tak więc podstawową sprawą jest idealna wzajemna relacja!
Każdy zapewne by chciał być rozumiany i rozumieć w pełni tego swojego „drugiego puzla”-  nie jest to takie proste. W przeciwieństwie do ludzi żyjących w krajach hinduistycznych, gdzie postęp cywilizacji nie zaślepia poszczególnych jednostek w społeczeństwie, aż na taką skalę jak w naszym. Prosto sumując ile osób z pośród nas myślało w trakcie seksu o kłopotach w pracy? Czy kiedykolwiek  gdy Twoja partnerka ssała czule Twojego penisa myślałeś o czymś innym, lub gdy Twój mężczyzna pieścił Ciebie zastanawiałaś się jak się ułożą sprawy w Twojej firmie? Tak właśnie od tego trzeba zacząć czyli całkowite oddanie się partnerowi i skupienie w czasie waszego zbliżenia! Oddanie w pełni, rozmowy na wszystkie tematy i zero tajemnic tylko wtedy można pójść dalej.

Jak zacząć – czyli miłość tantryczna  w naszych realiach

Ćwiczenia medytacyjne – w Internecie znajduje się wiele porad na temat ćwiczeń jakie można wykonywać w celu osiągnięcia pełnej harmonii między ciałem i duchem. Jednak wszystkie mają jeden cel – zapanowanie nad własnym organizmem i poprawę jego funkcjonowania, a także kondycje tego co niewidoczne, nazywane przez jednych duchem, przez innych świadomością. Chodzi tu przede wszystkim oto by sprostać stawianym sobie celą, dzięki poprawie koncentracji na wykonywanych przez nas czynnościach. W hinduizmie, czy buddyzmie osiąganie odpowiednich poziomów świadomości jest drogą do połączenia się z pewnym „bóstwem” czy siłą odpowiedzialną za całokształt wszechświata – w naszej religii stan ten osiągamy dopiero po śmierci – o ile osiągamy go w ogóle. W seksie tantrycznym również chodzi nie tyle o samą przyjemność czy zaspakajanie swoich pragnień, ile o cielesno duchowe przeżycie, podczas którego entuzjaści tematu jakoby łączyli się z „najwyższą istotą” poprzez symboliczne połączenie się dwóch przeciwstawnych sił we wszechświecie – pierwiastków męskich i żeńskich.

Na potrzeby naszego tantrycznego seksu powinniśmy skupić się nad tym by osiągnąć po prostu wewnętrzną harmonię, która pozwoli nam, przynajmniej na czas zbliżenia skupić się na swojej drugiej połówce. Całkowicie oddać się chwili , tej właśnie wyjątkowej osobie i sytuacji w której się znajdujemy. Pewnie ortodoksyjni znawcy tematu w tym momencie mogą pomyśleć o zbagatelizowaniu wagi samej medytacji. Lecz niestety w naszych realiach osiągnięcie idealnego stanu zajęło by wielu osobom dziesiątki lat życia, pomijając już sam fakt problemów z erekcją, która w przypadku niedopracowania medytacyjnych technik do perfekcji, stała by się przeszkodą znaczną w kolejnych podejściach do tantrycznego pożycia. Szkoda marnować czasu jak już teraz możemy urozmaicić nasz związek! Zatem do działa.

Wzajemne relacje – niezwykle ważny punkt w przygotowaniu do prób wejścia w ten rodzaj miłości. Postaraj się rozmawiać z partnerem o wszystkim co Ciebie gryzie i nurtuje. Zastanówcie się czy są tematy o których byście nie chcieli rozmawiać? Nie mówimy tutaj o rzeczach, na temat których nie rozmawiamy ze względu na poczucie dobrego smaku, a jedynie o marzeniach, fantazjach, pragnieniach. Masz jakieś erotyczne fantazje, które czekają na odpowiedni moment by je w końcu ujawnić ukochanemu czy ukochanej? Kiedy masz zamiar to zrobić? Najlepszy moment jest teraz. W końcu skoro jesteście razem to nie powinniście mięć w tym temacie przed sobą żadnych tajemnic! Ważnym elementem wchodzącym w seks tantryczny jest pozbycie się jakiegokolwiek wzajemnego wstydu i całkowite zaufanie wobec swojego partnera.

Zapewne każdy zna grę karcianą pod tytułem „flirt” – przynajmniej miała niezłą grywalność w początkach mojego nastoletniego wieku.  Każdy dostawał pewną ilość kart na których były pytania i odpowiedzi – nie pamiętam dokładnie zasad tej zabawy, ale chodziło tu o wyciśnięcie z koleżanek i kolegów odpowiedzi na pewne „wstydliwe” pytania. Tak pytanie w stylu „czy lubisz mnie” było jak najbardziej wstydliwe dla 12 letniego chłopca czy dziewczynki. Człowiek sam z siebie nie zadał by tak drastycznego pytania. W wielu sklepach erotycznych, można zakupić podobną wersję zabawy jednakże z przeznaczeniem dla osób dorosłych, zarówno gier karcianych jak i różnego rodzaju erotycznych gier planszowych. Jeśli więc nie umiesz wpłynąć na swoją druga połówkę w żaden inny sposób, warto spróbować takiego rozwiązania.

Pierwsze kroki w dążeniu do miłości tantrycznej zazwyczaj polegają na prawdziwym zaangażowaniu w tzw grę wstępną oraz mentalne przygotowanie partnerów.

Kiedy już jesteście w stanie rozmawiać o swoich erotycznych pragnieniach, nie macie przed sobą tajemnic i jest między wami wszystko co składa się na świetną partnerską relację – to spełniony został najważniejszy warunek. W dodatku każde z was opanowało podstawowe techniki relaksacyjno-medytacyjne i znacząco odczuwa pozytywny wpływ ich stosowania w codziennym życiu – możecie zaczynać! Pozostało jednak wiele pracy chociażby nad kondycją waszych mięśni kegla – tak to są miejsca odpowiedzialne bezpośrednio za intensywność waszych przeżyć podczas seksu i samego orgazmu.  Na których temat również znajdzie się odpowiedni dział na tej stronie. Jeszcze jedną ważną kwestią jest cichy zakątek we własnym domu odpowiednio do tego przygotowany, najlepiej twarde na tyle łóżko by na nim nie pływać i nie wsłuchiwać się w jego jęki – w postaci skrzypienia i jakiegokolwiek trzeszczenia. Jeśli nasze łóżko nie nadaje się do spania – poranne męki wstawania – to zapewne nie nada się również do jakiejkolwiek formy udanego seksu. Warto więc zorganizować sobie miejsce na podłodze, wyścielone miękką kołdrą, a całe pomieszczenie wyposażyć w świece i sprawić klimat przyjemnego półmroku.  Najlepiej przygotować sobie odpowiedni wystrój wcześniej, a samą zabawę rozpocząć w najlepszym dla was momencie. Tak więc jesteście wstępnie gotowi na pierwsze tantryczne zbliżenie?

Ideał i zarazem samo sedno sprawy rozpoczyna się brzydko to ujmując od gry wstępnej. Usiądźcie całkiem nago we wcześniej przygotowanym miejscu naprzeciw siebie. Kobieta powinna skrzyżować nogi za plecami partnera i patrząc mu w oczy trzymać swoją lewą rękę na jego sercu co również partner powinien odwzajemnić. W tej pozycji oddychajcie i skupiajcie się na sobie wzajemnie lecz w nie fizycznym znaczeniu lecz jak to ujmując – duchowym czy miłosnym. Patrzcie tak na siebie cieszcie się faktem, ze jesteście razem, a gdy wasze serca zaczną bić jednym rytmem możecie zacząć się kochać. Artykuł oczywiście przedstawia wyłącznie podstawy i ogólny sens istoty tego sposobu kultywowania miłości. Po przeczytaniu dobrej pozycji literackiej poświęconej zagadnieniu tantry w miłości, będziecie mogli rozpocząć bardziej trafione podejścia. Ale może i ten zarys wystarczył…

Gdy wykonacie powyższe ćwiczenie, możecie poczuć coś specjalnego dziejącego się w was samych. Jeśli wam się to udało to znaczy, że jesteście gotowi. Lecz jeśli nie to i tak zrobiliście wielki krok dla waszego seksualnego życia. Skupiliście się na sobie, doprowadziliście do polepszenia waszych relacji i porozmawialiście o wielu sprawach niezmiernie ważnych dla dalszego związku. Warto powtarzać to ćwiczenie po czym delikatnie zacząć pieścić ukochaną osobę, skupiając się szczególnie na zwykle pomijanych miejscach. Traktować sam stosunek jak coś przyjemnego i na nic nie czekać! Wszystko przyjdzie samo w odpowiednim czasie. Cieszyć się każdym pocałunkiem, każdym oddechem partnera, każdą chwilą spędzoną z ukochaną osobą. Seks tantryczny jako duchowe przeżycie, spełniane za pośrednictwem ludzkich ciał – jest najgłębszą istotą i filozofią tego pięknego aktu zachodzącego między kobietą i mężczyzną.