Śmiech to zdrowie! Codzienna porcja śmiechu nie tylko przedłuża życie, ale może również pomóc wyjść z poważnych chorób. Jak przekonują niektórzy lekarze, śmiech może nawet wyleczyć raka. Śmiech to również doskonała metoda na rozładowanie napięcia w stresującej sytuacji czy podczas kłótni.

Śmiech to najtańsze i najłatwiej dostępne lekarstwo. Każdy może zafundować sobie taką dawkę zdrowia. Lekarze zachęcają, aby śmiać się jak najwięcej. Sugerują, żeby oglądać komedie, czytać dowcipy, przebywać w radosnym towarzystwie. Śmiech rozluźnia napięte mięśnie, dotlenia organizm, pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, podnosi odporność. Nie od dziś wiadomo, że optymiści żyją dłużej. Coraz większe jest grono zwolenników terapii śmiechem, która ma przynosić pozytywne rezultaty nie tylko w przypadku depresji czy chronicznego stresu, ale także w przypadku poważnych chorób somatycznych, np. raka czy chorób autoimmunologicznych. Pojawiła się nawet joga śmiechu, której celem jest nauczenie śmiania się… bez powodu.

 

Śmiech to także uniwersalny język komunikacji. Wszyscy i wszędzie śmieją się tak samo. Uśmiechając się, wysyłamy pozytywny komunikat – „jestem do ciebie pokojowo nastawiony”. To także idealna metoda na rozładowanie napięcia między ludźmi. Gdy atmosfera się zagęszcza, czujemy, że lada chwila wybuchniemy, warto się po prostu uśmiechnąć. Śmiech pomaga także dogadać się w związku. Czasem dochodzi do sprzeczek i konfliktów, które tak naprawdę są niepotrzebne. Kłócimy się o drobnostki, które nie mają żadnego znaczenia. Zamiast więc podnosić głos, lepiej dać upust swojej złości i agresji poprzez śmiech. Po kilku minutach śmiechu poczujemy, jak napięcie spada, jak nasze ciało się odpręża.

Śmiech to lekarstwo nie tylko na choroby, ale i na problemy miłosne. Poznałeś kogoś przez portal randkowy, myślałeś, że coś z tego będzie, a okazuje się, że ona nie jest zainteresowana. Zamiast denerwować się i zastanawiać, czy coś z tobą nie tak, lepiej… się roześmiać. Nie bez powodu popularne są emotikony, wśród których na czoło wysuwa się uśmiechnięta buźka. Czy to portal randkowy, czy rozmowa przez maile, radosna buźka pozytywnie nastraja i sprawia, że rozmowa jest miła i sympatyczna.

 

O mocy śmiechu świadczy również fakt, że największym powodzeniem – czy to na portalu randkowym, czy podczas spotkań towarzyskich – cieszą się osoby o radosnym usposobieniu. Lubimy się śmiać i podświadomie szukamy osób, które taką porcję radości nam zapewnią. Kryterium poczucia humoru jest jednym z głównych, które brane są pod uwagę podczas poszukiwań partnera. Warto się śmiać!