Sposobów na poznawanie nowych ludzi i na zawieranie nowych znajomości jest naprawdę mnóstwo. Może się również zdarzyć, że zapoznamy fajnych ludzi w najbardziej nieoczekiwanych momentach, zupełnie nieplanowanych. Coraz częściej sposobem na poszukiwanie nowej przyjaźni czy nawet miłości jest internet.

Portale randkowe w internecie cieszą się coraz to większą popularnością. Zapewne głównym powodem jest brak czasu oraz świadomość, że w internecie jesteśmy bardziej anonimowi. Bardzo często osoby szukające przez internet to osoby nieśmiałe, które nie mają pewności siebie. Przyjrzyjmy się zatem wadom i zaletom, jakie wynikają z internetowego randkowania.

Zdecydowanie zaletą jest możliwość porozmawiania i wymiany poglądów bez całej otoczki spotkania. Osoby nieśmiałe bardzo często mają problem ze spotkaniami twarzą w twarz zwłaszcza wtedy, gdy jest to zupełnie nowa, nieznana jeszcze osoba. Internetowe randki eliminują tego typu problem. Oczywistym jest, że łatwiej jest napisać i wystukać na klawiaturze swoje myśli, aniżeli powiedzieć.

Kolejną kwestią jest oszczędność czasu. W domowym zaciszu i po ciężkim dniu w pracy randkowanie wydaje się być dużo bardziej wygodne.

Niestety coraz częściej oceniamy po wyglądzie, ubraniach. Rozmawianie przez internet daje nam trochę większe możliwości. Najpierw przychodzi rozmowa, słowa, a następnie wygląd. Dzięki temu możemy lepiej określić czy dana osoba jest taką, jakiej rzeczywiście szukamy. Oczywiście portale randkowe mają funkcję zamieszczenia zdjęcia w swoim profilu, ale nie jest to koniecznością. Jeśli obie strony mają ochotę wymienić swoje zdjęcia prywatnie – oczywiście mogą to zrobić.

Do randkowania online musimy jednak podchodzić z rezerwą i pewną nieufnością. Internet pełny jest niebezpieczeństw i niespodzianek, które na nas czyhają. Nigdy nie możemy być pewni, że osoba podająca się za naszego rozmówcę rzeczywiście nim jest. Nigdy nie możemy być pewni co do tego, że zdjęcie zamieszczone na profilu rzeczywiście należy do tej osoby. Zachowajmy więc pewną dozę ostrożności i nieufności. Przecież nigdy nie wiemy, kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie monitora oraz jakie ma wobec nas zamiary.

Kolejną kwestią jest sam internet. Mimo, że wydaje nam się anonimowy i w pełni bezpieczny – tak do końca nie jest. Nikt nie jest w internecie anonimowy, każdy nasz ruch bez problemu można kontrolować. Bądźmy więc ostrożni, nie podawajmy nikomu naszych danych, ani informacji które w pewien sposób ktoś mógłby wykorzystać i zadziałać na nasza niekorzyść.

Nie należy również przesadzać w drugą stronę i uciekać od internetu. Internet jest dobrym i fajnym sposobem na poznawanie nowych ludzi i na zawieranie nowych znajomości, ale wszystko w granicach rozsądku. Mimo, że ma swoje zalety – ma też wiele zalet. Postarajmy się jedynie o zapewnienie nam samym maksimum bezpieczeństwa. Nie ufajmy do końca żadnej nowo napotkanej osobie nawet, jeśli wzbudzi w nas maksimum zaufania i wydaje się, że jest to nasza bratnia dusza.