Erotyczny masaż dla dwojga… Jest chwilą prawdziwego relaksu, pozwala się odprężyć i zapomnieć o kłopotach partnera podnieca i przygotowuje do miłosnych uniesień.
Dotykiem można wyrazić najcieplejsze i bardzo intymne uczucia. Masaż bywa spontanicznym gestem uwalniającym partnera od bólu czy nerwowego napięcia. Zdaniem specjalistów wskazany jest zwłaszcza dla panów, którzy mają kłopoty ze wzwodem. Taki wstęp do miłosnego zbliżenia z pewnością zapewni jego szczęśliwy finał.
Jak się do tego przygotować?
Niepowtarzalny dotyk rąk ukochanej osoby działa silnie podniecająco na zmysły. Daje możliwość odkrywania nowych wrażeń, a czasem pozwala wyzbyć się zahamowań. By tak się stało, należy się nieco przygotować do masażu, tzn. zapewnić warunki sprzyjające relaksowi i intymności. Z pewnością pomoże w tym nastrojowe światło i dyskretna muzyka. Przede wszystkim trzeba jednak zadbać o odpowiednie miejsce – powierzchnia, na której położy się masowana osoba, powinna być płaska i dość sztywna. Może to być twardy materac, ale wystarczą też rozesłane na podłodze koce przykryte świeżym prześcieradłem.Pełen uczucia dotyk potrafi nie tylko wprawić partnera w rozkoszny błogostan, lecz również pobudzić jego zmysły. Aby to osiągnąć, wcale nie musimy mieć umiejętności masażysty.Należy także pamiętać o ręcznikach i olejku do masażu. Wszystko powinno znajdować się w zasięgu ręki. Nie zawadzi wyłączyć telefon – wtedy nikt nie przeszkodzi wam w tym fascynującym seansie.

Ona w twoich rękach
Usiądź za partnerką, by mogła oprzeć głowę o twoje uda. Opuszkami palców delikatnie pieść jej twarz, przesuwaj dłoń od nosa w stronę ucha. Leciutko masuj skórę wokół ust, dotykaj płatków uszu, zataczaj małe kółeczka wokół małżowin. Masuj skórę głowy powolnymi okrężnymi ruchami jak przy namydlaniu szamponem. Teraz sięgnij po naczynie z olejkiem, natrzyj nim dłonie, a potem delikatnie wsuń ręce pod plecy partnerki i przesuwaj je płynnymi, powolnymi ruchami po jej karku, szyi i ramionach.

Masuj całą dłonią jej dekolt, przesuwając ręce poziomo, od lewego do prawego ramienia i z powrotem. Połóż ręce między piersiami i przesuwaj palcami wzdłuż mostka do góry, a potem w dół.

Obejmij dłońmi piersi partnerki, lekko uciskaj je z boku i od spodu, masuj nieśpiesznymi okrężnymi ruchami, głaszcz skórę wokół brodawek i delikatnie je muskaj. Co najmniej kilka razy przeciągaj dłońmi po rękach i nogach. Nie zapomnij zająć się jej stopami. Uciskaj i masuj kolejno wszystkie palce, skórę między nimi i cały spód stopy. Ruchy dłoni powinny być zdecydowane i energiczne, każdej stopie poświęć minimum 10 minut. Gdy partnerka położy się na brzuchu, zacznij masaż od pośladków. Ułóż dłonie płasko i przesuwaj w poprzek, ugniataj, leciutko podszczypuj i uderzaj otwartą dłonią. Przenieś ręce na plecy, jedną przesuwaj w dół, drugą do góry.

Nie naciskaj bezpośrednio na kręgosłup. Pracuj tylko nad mięśniami pleców, stopniowo zwiększając ucisk i zmieniając ruchy dłoni. Powoli, nie odrywając rąk od ciała partnerki, przesuwaj je na uda. Masuj dość mocno, jedynie najwrażliwszą wewnętrzną stronę gładź delikatnie opuszkami palców. Masaż zakończ piórkowaniem, czyli najdelikatniejszym, jak tylko potrafisz, muskaniem końcami palców ciała partnerki.

Uwiedź go dotykiem
Usiądź za partnerem i oprzyj się całym ciałem o jego plecy. W powolnym rytmie uciskaj kciukami ramiona i kark, opuszkami palców rysuj kółeczka na skórze głowy pod włosami i na skroniach. Gdy położy się na brzuchu, usiądź na nim, by poczuł ciepły dotyk twoich ud. Zmysłowym kocim ruchem przeciągnij kilka razy dłońmi po jego udach i łydkach. Natrzyj dłonie olejkiem i dokładnie wymasuj kolejno jego nogi, krzyż i pośladki. Panowie bardzo lubią ugniatanie pośladków, podszczypywanie ich, lekkie klepanie, a niektórzy nawet mocniejsze klapsy.

Potem zajmij się masażem pleców partnera: uciskaj i głaszcz je mocniej ku górze, a delikatniej w dół. Przesuwaj powoli obie dłonie od ramion do pośladków, a od czasu do czasu przeciągnij palcami po jego bokach. Po kilku chwilach przytul się całym ciałem do jego pleców, opierając się na rękach, a potem lekko unieś się i muskaj skórę partnera piersiami. Powoli i delikatnie wymasuj mu brzuch (zawsze zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i klatkę piersiową. Niespiesznym ruchem przeciągaj dłońmi od pach w kierunku piersi, wzdłuż boków i po wewnętrznej stronie ramion.

Później zajmij się jego stopami. Są zaskakująco wrażliwe – umiejętne masowanie ich może doprowadzić nawet do orgazmu. Rozpocznij od rozprowadzenia olejku na grzbiecie i spodzie stóp. Ruchy rąk powinny być posuwiste i zmysłowe. Zacznij masować kolejno wszystkie palce, delikatnie, ale tak by nie łaskotać partnera. Rytmicznie uciskaj skórę między nimi i zataczaj palcem kółeczka na podeszwie. Oprzyj stopę na swoich piersiach i uciskaj poniżej kostki tuż nad piętą, równocześnie po wewnętrznej i zewnętrznej stronie.

Olejki
Do erotycznego masażu można użyć oliwki dziecięcej albo nierafinowanego oleju roślinnego, np. ze słonecznika. Warto wzbogacić go odrobiną olejku aromatycznego – sprawi to, że masaż będzie jeszcze przyjemniejszy. Na łyżkę oliwki dodaje się kropelkę olejku i dokładnie miesza. Przygotowaną miksturę należy przed użyciem wylać sobie na dłoń, by nabrała temperatury naszego ciała. Olejki eteryczne to silny koncentrat, trzeba je rozcieńczać.

Olejki: palczatki, drzewa sandałowego i kwiatu muszkatołowca działają podniecająco szczególnie na mężczyzn. Kobiece zmysły pobudza z kolei woń bergamoty, jaśminu, róży bułgarskiej, kwiatów pomarańczy oraz drzewa ylang-ylang.

Olejki: różany, szałwiowy, geraniowy i lawendowy mają działanie relaksujące i uspokajające. Przed masażem panie mogą sobie zrobić odprężającą kąpiel z dodatkiem olejku fenkułowego.

Techniki masażu
Zazwyczaj pomaga nam instynkt. Odruchowo rozcieramy stłuczone kolano, a bolący brzuch masujemy kolistymi ruchami dłoni. Poznanie technik masażu jest jednak konieczne, jeśli chcemy dać partnerowi satysfakcję. Nie powinniśmy też zapominać o sobie. Niezależnie od tego, czy zamierzamy masować klęcząc czy siedząc, ważne jest zachowanie wygodnej postawy. Pamiętajmy także o krótkich odpoczynkach i równym oddechu.

Głaskanie
Technikę tę stosujemy zwykle na początku masażu. Płasko ułożonymi dłońmi naciskamy dość mocno ciało partnera i płynnymi długimi ruchami przesuwamy po skórze (zawsze jednak w kierunku serca). Ślizganie działa bardzo relaksująco i pozwala się odprężyć osobie masowanej. Służy też równomiernemu rozprowadzeniu olejku po całym ciele partnera.

Kółeczka
Są podstawowym ruchem przy masażu, pomagają bowiem rozgrzać i rozluźnić mięśnie masowanej osoby. Dłonie kładziemy płasko i zataczamy koła w tym samym kierunku, np. od kręgosłupa na boki. Koliste ruchy można też wykonywać samymi kciukami. Wówczas nacisk będzie silniejszy. Stosujemy go np. na mięśnie karku, pleców, ramion i podeszwy stóp.

Oklepywanie
To idealna technika do masażu silnie umięśnionych części ciała, jak np. łydki, uda czy pośladki. Klapsy wymierzamy otwartą dłonią. Klepanie świetnie wpływa na ukrwienie stymulowanych miejsc. Jest to jednak technika dość męcząca. Masujący powinien pamiętać więc o krótkich przerwach na odpoczynek, a zarazem uważać, by nie uderzać zbyt mocno.

Ugniatanie
To świetny sposób na pobudzenie krążenia. Można to wykonywać dłonią, kciukami lub kłykciami. Mięśnie po obu stronach kręgosłupa najlepiej ugniatać kciukami. Barki, ręce, nogi i podeszwy stóp lubią zdecydowany dotyk kłykci. Należy stopniowo zwiększać siłę nacisku, stosując ruchy jak przy wyrabianiu ciasta. Ręką zaciśniętą w pięść ugniata się uda i pośladki.

Piórkowanie
Doskonale nadaje się na zakończenie seansu zmysłowego masażu. Technika ta polega na niezwykle subtelnym muskaniu ciała masowanej osoby samymi opuszkami palców niczym leciutkim piórkiem. Ten delikatny dotyk znakomicie relaksuje, musimy jednak pamiętać, żeby masować zawsze w kierunku serca. Trzeba też bardzo uważać, by nie łaskotać partnera.

Bliskość ciał
Najistotniejsze jest zachowanie nieustającej bliskości ciał w każdej sytuacji. Może zmieniać się ich układ, obszar głównej pieszczoty, ale trwać powinien wzajemny dotyk. Najważniejsze jest gest dłoni. Nie ma bowiem lepszego instrumentu masującego niż ręce, choć zastosowanie innych akcesoriów jak piórka, wałki, wibratory może okazać się ciekawym urozmaiceniem.

Dobre rady…
Mów partnerowi czego pragniesz, jakie gesty są dla Ciebie najbardziej podniecające. Przed użyciem olejku trzeba dokładnie zorientować się, czy olejek stosuje się bezpośrednio na skórę, czy też trzeba go rozcieńczać zwykłą oliwką. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dodawać do potraw.