Sperma a kultura

Niektóre kobiety ją uwielbiają, inne nienawidzą i zrobiły by wszystko, aby seks mógł odbywać się bez niej. Jeszcze dla innych kobiet jest ona zupełnie obojętna. O jej składzie można znaleźć wiele informacji, jednak, czy wiesz o niej wszystko? Przekonaj się…

To jak traktowana jest sperma, w dużej mierze zależy od części świata, kultury a nawet religii. W niektórych kulturach połykanie spermy jest wartościową i naturalną czynnością, w innych robi się wszystko, aby do wytrysku nie doszło. Sperma może stać sie także elementem wchodzenia w dorosłość, przekraczania pewnej granicy. Dzieje się tam np. w plemieniu Etoro, w Papui w Nowej Gwinei, gdzie połknięcie spermy starszego mężczyzny przez młodego chłopca oznacza wejście w dorosłe życie. Z kolei niektóre nowożytne kościoły, np. kościół św. Priapa (działa w USA oraz Kanadzie od lat 80 ubiegłego wieku) wyznają fallicyzm lub kult faliczny, a jedną z form tego kultu jest spożywanie spermy w towarzystwie innych osób. W niektórych kulturach uważano, że sperma może zaszkodzić partnerce, np. może ona stracić wzrok, a więc dozwolony był jedynie wytrysk „tradycyjny” – wewnątrz ciała partnerki.
Zupełnie odmienne zdanie na ten temat mieli i mają tantrycy. Dla nich, sperma służy do płodzenia, zatem musi być idealna – nie wolno jej marnować. Jednak to wcale nie oznacza, że unikają seksu – wręcz przeciwnie! Nauczyli sie oni osiągania przyjemności seksualnej i orgazmu bez wytrysku – jest to możliwe do wykonania przez każdego mężczyznę, wymaga dłuższego, bądź krótszego treningu. Po stosunku mężczyźni zazwyczaj są wyczerpani, ponieważ ich organizm zaczyna produkować nowe plemniki. Ciało zużywa na ten proces ok 40% życiowej energii – tantrycy nie mają z tym problemów. W religii katolickiej, seks służy jedynie prokreacji i zbliżeniu się przez ten akt do siebie – sperma jest zatem produktem, który służy konkretnemu celowi.

 

Sperma – lek na całe zło

Od lat naukowy zajmują się badaniem spermy i jej wpływem na zdrowie człowieka. Niektóre z nich wykazały, że sperma korzystna jest dla uzębienia, koi bóle migrenowe, a powoli wchłaniająca się w pochwie ma działać antydepresyjnie. Ponadto łagodzi nadciśnienie tętnicze w ciąży. Jednak, z jej dobrodziejstw mogą korzystać także mężczyźni. Podczas produkcji nasienia, organizm wytwarza substancje rakotwórcze! Pomijając jednak naukę i dokonania naukowców w tej dziedzinie – seks po prostu jest przyjemny, rozluźnia ciało, poprawia humor i pozytywnie nastraja do życia, a także… poprawia kondycję!

 

Konsystencja, smak i zapach

Najczęściej sperma zaraz po wytrysku ma białawy kolor – mleczny, jest też bardziej lub mniej gęsta. Stan ten jednak nie utrzymuje się bardzo długo, bo już po kilkunastu minutach zachodzi proces homogenizacji, który prowadzi do upłynnienia spermy. Traci ona wtedy swój kolor i staje się przezroczysta, rozpada się na mniejsze cząstki. Smak, zapach, a także objętość spermy bardzo często zależy od rasy i narodowości oraz wieku. Najbardziej intensywny smak i zapach ma sperma Azjatów, Arabów oraz czarnoskórych, a także wszystkich starszych mężczyzn.
Europejczycy mają jeden z najprzyjemniejszych i najdelikatniejszych smaków spermy – zatem jeśli zaczynasz swoje eksperymenty z seksem oralnym podczas fallatio lub irrumatio – wybieraj mężczyzn z Europy!
Na smak i zapach w szczególny sposób wpływa stan psychiczny mężczyzny, wysiłek, przyjmowanie leków, zmiana klimatu, choroby, a także dieta. Jedzenie mięsa powoduje, ze sperma będzie kwaśna lub gorzka, a owoców – słodka i przyjemna (także w zapachu). Wytryski pojawiające się jeden za drugim sprawiają, że sperma traci intensywny smak, może stać się też słodkawa.

 

Sperma a liczby:

Średnia objętość: 2-3,5 ml
Plemniki ruchliwe – 70-90%
Plemniki o prawidłowej budowie: 75-85%
Odczyn pH: 7,7 – 7,5
Ilość kobiet uczulonych na spermę: ok. 5%