Świat obecnych na rynku wibratorów czy różnego rodzaju stymulatorów jest dosłownie kolorowy i niezwykle urozmaicony. Zabawki te stworzone są przede wszystkim dla kobiet, chociaż mężczyźni będący zwolennikami analnej stymulacji lub po prostu mający ochotę pobawić się razem z partnerką mają pełne prawo do pogłębienia informacji i zaznania ciekawych wrażeń.

Ogólnie wydawać by się mogło, że wibratory dostępne są w sklepach od całkiem nie dawna i nie jest to przyrząd z którym miały jakąkolwiek styczność starsze pokolenia. Nic bardziej mylnego, może i w naszej polskiej mentalności faktycznie tak jest, lecz na świecie, a szczególnie w stanach zjednoczonych były pod koniec XIX wieku popularne bardziej od żelazek elektrycznych czy podobnego asortymentu AGD. Początkowo miały służyć medycynie w leczeniu objawów kobiecej Histerii – i w jakimś stopniu spełniły swoją funkcję, bo cóż bardziej ukoi kobiece ciało i jednocześnie umysł od silnych erogennych przeżyć? Z pewnością po przejściu kolejnych orgazmów wiele pacjentek odczuło ogromną poprawę nastawienia, lecz ostatecznie wycofano się z tej kontrowersyjnej metody. Jednak ani wibratory ani pokrewne im dilda nie zniknęły z katalogów produktów firm zajmujących się ich wytwarzaniem czy dystrybucją. Przeciwnie, stały się bardzo popularne i na dobre zadomowiły się w kobiecym arsenale najpotrzebniejszych sprzętów domowych. Aktualnie postrzegane są już wyłącznie w kategorii akcesoriów erotycznych i w tym właśnie aspekcie omawiane będą w obrębie tego artykułu.

Obecny wybór erotycznych zabawek przyprawia niejedną kobietę o zawrót głowy, w końcu co do czego służy i jaki wibrator wybrać jest częstym pytaniem przewijającym się na kobiecych forach czy też portalach poświęconych erotycznej tematyce. Omawiane gadżety dzielą się w ogromnym skrócie na wibratory oraz dilda, a każde z tych dwóch rodzajów zabawek podlega odrębnym podziałom w zależności od funkcji, wielkości czy materiałów z których zostały wytworzone.

Dilda – posiadają znacznie prostszą konstrukcję od bardziej zaawansowanych krewniaków, którymi są wibratory. Klasyczne dildo ma wygląd męskiego członka i w zależności od jakości materiału niemalże do złudzenia może w dotyku go przypominać. Istnieją także modele nie będące odwzorowaniem męskiego penisa, mające jedynie zarys falliczny lub też przypominające inne części ciała bądź różnorodne przedmioty. Główną cechą jaka odróżnia dildo od wibratora jest to, że nie posiada ono żadnego mechanizmu wibrującego czy  w jakikolwiek  sposób wprawiającego go w ruch, daje więc pełnie władzy samej kobiecie czy też jej partnerowi.

Wibrator – Od cech klasycznego dildo odróżnia go posiadanie mechanizmu silnikowego powodującego wibracje lub w bardziej zaawansowanych modelach także inne ruchy. Niektóre wibratory potrafią dodatkowo kręcić się wokół własnej osi, wyginać odpowiednie ich części czy wykonywać kompletny masarz wnętrza pochwy w przypadku wibratorów koralikowych.

Zarówno wibratory jak i dilda występują w przeróżnych kolorystycznych kombinacjach, w różnym zakresie wielkości i powstają ze zróżnicowanych materiałów. Można spotkać modele służące do stymulacji pochwowej, łechtaczkowej czy też analnej. Istnieją także hybrydy łączące w sobie różne funkcję lub niekiedy nawet wszystkie równocześnie. Coraz bardziej także cieszą się uznaniem modele stworzone specjalnie dla mężczyzn i nie dotyczą jedynie panów orientacji homoseksualnej, gdyż masaż prostaty jest jednakowo przyjemny bez względu na seksualne preferencje. Ma również zbawienny wpływ na kondycję mięśni kegla jak i dobrego stanu samej prostaty. Jednak erotyczne akcesoria jakie stanowią wibratory i dilda w większości są projektowane z myślą o kobiecych potrzebach.

Kryteria które warto przeanalizować jeszcze przed zakupem wibratora bądź dildo.

Wielkość

Wybór pod względem wielkości jest wprost ogromny, jednak trzeba mieć na uwadze, iż nie zawsze większy oznacza lepszy!  Każda kobieta ma z pewnością swoje indywidualne preferencje co do wielkości rozmiarów męskiego penisa, a przynajmniej w zakresie jego dolnej i górnej granicy. Podobnie w temacie wibratora czy dildo musisz sama zadecydować jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni, jednak na początek lepiej zdecydować się na nieco mniejszy model. Jeżeli nigdy nie miałaś styczności z tego typu zabawkami będzie to z pewnością dla Ciebie nowe przeżycie, a wybierając zbyt duży rozmiar możesz odczuwać dyskomfort. Należy zwrócić tutaj szczególną uwagę na grubość przyszłej zabawki, gdyż w przeciwieństwie do długości, której w pełni wykorzystywać nie musisz, zbyt duże gabaryty mogą uniemożliwić Tobie wprowadzenie go do pochwy.

Materiał użyty do produkcji

W analizie tego kryterium wyboru warto wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje co do tego jaki efekt chcesz uzyskać jak również inne czynniki. Jeśli zależy Ci na realnym odwzorowaniu męskiego członka to droższe modele spełniają swoją funkcję niemalże w stu procentach. Wszystkie dostępne wibratory i dilda wykonane są z materiałów bezpiecznych lecz mają one różną trwałość i inne odczucia towarzyszą podczas użytkowania wykonanych z nich zabawek. Jeśli chcesz jedynie używać wibrator do gry wstępnej, na zasadzie erotycznego dodatku do Twoich wspólnych zabaw z partnerem, to z pewnością będzie on używany jedynie okazyjnie i jego główną funkcją stanie się pobudzenie waszej fantazji. Do takich celów wystarczy najtańszy model, który być może zostanie zastąpiony bardziej zaawansowanym z upływem czasu. Oczywiście lepiej od razu zdecydować się na nieco bardziej trwałą zabawkę nawet jeśli ma być używany sporadycznie, ale na potrzeby zaspokojenia ciekawości można zacząć od najprostszych gadżetów. Gdy jednak poszukujesz akcesorium typowo do masturbacji, od którego oczekiwać będziesz większych porcji przyjemności lub planujesz długotrwale zabawiać się nim ze swoim partnerem to warto wybrać model chociażby ze średniej półki. Wykonane z żelu lub cyberskóry wibratory i dilda zapewniają odpowiednią delikatność i dodatkowo są łatwe w utrzymaniu czystości czy konserwacji.

Funkcjonalność – czyli czego można oczekiwać od wybranego modelu.

Każda osoba czy para szukają odpowiedniego dla siebie wibratora lub dildo zapewne zna własne potrzeby i erotyczne marzenia w stosunku do tego typu zabawek. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z ogromnego wyboru jaki obecnie dostępny jest w sklepach erotycznych. Aktualnie można nabyć niemalże wszystko począwszy od prostych dildo służących do pochwowej bądź analnej stymulacji, aż po zaawansowane wibratory pobudzające równocześnie kobiecy punkt g i łechtaczkę. Dodatkowo różnorakie funkcję w postaci mocy wibracji czy innych ruchów wykonywanych przez wibrator dają kolejne bodźce podczas masturbacji jak również wspólnych łóżkowych zabaw.  Większość lepszych modeli dostępnych jest już z opcją wodoodporności co zapewnia dodatkowy komfort i możliwość używania wibratora w czasie kąpieli. Świetny sklep z wibratorami do którego kieruje poniższy baner posiada precyzyjny podział ze względu na funkcjonalność. Warto zapoznać się z tym właśnie podziałem przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Zarówno dilda jak i wibratory są świetnym gadżetem dla kobiet chcących własnoręcznie zaspokoić swoje potrzeby jak również dla par poszukujących urozmaicenia w sypialni. W kategorii czystej przyjemności fizycznej wibrator jest niezastąpionym akcesorium wzbogacającym życie seksualne. Czy to używany w samotności wywołując kolejne orgazmy czy jako urozmaicenie w sypialni w życiu erotycznym par, stanowi idealny dodatek. Niektóre modele dzięki precyzyjnej konstrukcji pozwalają kobietom przeżywać orgazmy, których nie doznały by podczas innych czynności seksualnych. Dlatego świat wibratorów i dildo kusi swoim bogactwem i zachęca do zapoznania się z poszczególnymi gadżetami znajdującymi się w jego asortymencie.