Ta praca nie jest łatwa, może być najlepszą rzeczą jaka Ci się przytrafiła i jednocześnie najgorszym koszmarem, jest też monotonna jak każda inna, ma wady i zalety i o nich wszystkich opowiem w oczywiście. Dziś chcę się z Wami podzielić 10 najgorszymi rzeczami w byciu niezależną modelką przed kamerką.

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli powiesz mi i wyrazisz swoją opinię, co najmniej podoba Ci się w tej pracy!

 

Życie w ciągłej samotności: Na pewno musisz mieć bardzo silny umysł, ponieważ ta praca nie jest jak praca w biurze lub sklepie odzieżowym, gdzie stale osobiście kontaktujesz się ze współpracownikami, szefami i klientami. Jeśli nie pracujesz w studiu, zawód ten zwykle powoduje izolację, a bycie tak wymagającym może sprawić, że zdystansujesz się od przyjaciół i bliskich, nie zdając sobie z tego sprawy, widząc, jak wszyscy odpoczywają w nocy i cieszą się weekendami, podczas gdy ty pracujesz, ponieważ oni dni, które są najbardziej produktywne, nie jest łatwe do zniesienia psychicznie.

 

W obliczu akceptacji społecznej: Co powiedzą u mnie w domu? Co powiedzą moi przyjaciele? Co powiedzą ci ludzie, których właśnie spotkałem? To pytania, które cały czas sobie wewnętrznie zadajemy! I jakby tego było mało, ciągłe rozmawianie o swojej pracy na każdym spotkaniu staje się bardzo nudne. To, że dobrze sobie radzisz jako modelka, nie gwarantuje, że zostaniesz zaakceptowana w społeczeństwie i nie rozmawiajmy nawet o parach. Jak powiedzieć osobie, z którą się spotyka, że jesteśmy modelkami przed kamerą internetową? Zdecydowanie nigdy nie jest na to odpowiedni moment, tak: bardzo konieczne jest, aby zawsze działać zgodnie z prawdą, a im mniej ją ukrywasz, tym łatwiej będzie Ci filtrować, czy dana osoba jest dla Ciebie odpowiednia.

 

Utrata prywatności: Zapomnij o tym, kim byłeś wcześniej, Twoje osobiste sieci staną się profesjonalne i będzie lepiej, wadą jest to, że nie możesz mieć swoich bliskich, ponieważ użytkownicy zaczynają ich dodawać i grozić Ci, wysyłając ich nago swoje zdjęcia i jest to bardzo niewygodne dla wszystkich. W moim przypadku rozmawiam z rodziną tylko na WhatsApp i muszę powstrzymać się od przesyłania ich do sieci społecznościowych i dzielenia się z nimi historiami na Instagramie, kiedy wychodzimy na spacer.

 

Nasycenie i zmęczenie wzroku: po pewnym czasie przebywanie na ekranie i ciągłe widzenie tego samego jest męczące! Staje się to monotonne na tle wszystkich ciężkich rzeczy, które musisz oglądać. Dochodzisz do punktu, w którym nie chcesz, żeby na ciebie patrzono, rozmawiano, dotykano, co jest wyczerpujące psychicznie. Zaleca się, aby od czasu do czasu skorzystać z pomocy psychologicznej lub przerwać, gdy poczujesz taką potrzebę. Od czasu do czasu odpocznij, spacer po lesie, na plażę lub po mieście może zregenerować siły.

 

Poczucie własnej wartości i złe komentarze: W tej pracy nie ma znaczenia jak wyglądasz, liczy się osobowość. Tak przynajmniej mówią, gdy sprzedają ci modelkę przed kamerą internetową, ale rzeczywistość jest inna: ciągle widzisz siebie nago przed kamerą, szczegółowo opisując każdą część swojego ciała, każdą niedoskonałość, a na dodatek jest kilku niedelikatnych użytkowników objętych anonimowością sieci. mówiąc komentarze typu: „powinieneś poddać się tej operacji, powinnaś być szczuplejsza, twoje piersi opadają”. Bez względu na to, jak bardzo masz poczucie własnej wartości, każdego dnia wpływa to na Ciebie bardziej.

 

Robienie rzeczy, których nie chciało się robić dla pieniędzy: Do tej pracy wchodzi się dla pieniędzy, bo tak ją sprzedali i zmotywowali nas wysokimi dochodami. A to sprawia, że w końcu robi się rzeczy, których w pewnym momencie się nie chce, ale jak to mówią: „rachunki same się nie zapłacą”. Oko! Czym innym jest zrobić coś, na co w danym momencie nie ma się ochoty, a czym innym zrobić coś niebezpiecznego dla zdrowia fizycznego lub psychicznego. Nigdy nie wkładaj przedmiotów ani nie rób rzeczy, które mogą je zranić! Czasami zdarzają się bardzo niewygodni i niegrzeczni szeregowcy, bo użytkownik jest apodyktyczny lub nieprzyjemny i zajmuje to całą wieczność, ale muszę je znosić, zwłaszcza gdy w pokoju jest cicho i wiem, że to jest moje wybawienie na cały dzień.

 

Porównaj się z innymi modelkami: To się często zdarza, szczególnie gdy jesteś nowy. Nie jest dobrze porównywać się z topowymi modelkami czy z kimkolwiek innym, bo mało pracujesz, a dużo zarabiasz: wszystkie procesy każdego modelu są inne, ale kluczem do nich wszystkich jest konsekwencja. Odkryłem, że najgorsze momenty miałem wtedy, gdy przestałem się kontaktować, zacząłem się ciągle porównywać i traciłem koncentrację na sobie. Nie możesz pozwolić, aby przydarzyło się to też tobie.

 

Brak stałych harmonogramów: Można być bardzo zdyscyplinowanym, ale ta praca wymaga dużo wysiłku i poświęcenia. Jeśli jeden tydzień pójdzie źle, w drugim musisz pracować dwa razy ciężej, a dni, w których zaplanowałeś odpoczynek, musisz poświęcić, aby odzyskać brakujący dochód. Nie licząc spersonalizowanych filmów, zdjęć dla sieci i dodatkowej zawartości, to szalone rzeczy!

 

Utrata prawa do narzekania: Choć zarabiamy dolary, pracujemy z domu i radzimy sobie nieźle na tle innych osób czy zawodów, nie umniejsza to faktu, że my też mamy prawo do narzekania, ludzie wokół nas czasami tak mówią dobrze sobie radzimy itp. i człowiek ma poczucie, że trzeba wszystko przełknąć tylko dlatego, że zarabia się dolary lub jest w lepszej sytuacji od innych i kończy się to problemami nastroju i/lub depresją za to, że pozwalamy sobie na zaśmiecanie komentarzami które przybliżają nas do tego, jakie mamy szczęście w życiu. stanowisko. Wiem, że powinniśmy być wdzięczni za rzeczy, ale jesteśmy ludźmi, którzy czują i potrzebują wyrażania siebie, a posiadanie większej liczby wygód niż inni nie odbiera nam tego prawa.

Jaka przyszłość mnie czeka?: Niewiedza, co będę robić po tej pracy, jak będzie wyglądało moje życie i ile jeszcze będę w stanie to robić, jest przytłaczająca. Zawsze musisz mieć plan B i przeznaczyć część swoich dochodów na zapewnienie stabilności ekonomicznej, ponieważ po wielu latach nie jest łatwo wyjść i wpisać w CV „twórca treści dla dorosłych”. Wielu wchodzi do branży dla pieniędzy, ale bez określonego celu, a po kilku latach zostaje bez kapitału i podstawy do dalszego stabilnego życia gospodarczego. Podobnie jeśli chcą być weterynarzami, prawnikami, ekonomistami itp. mogą to robić i być najlepsi, dziś świat jest inny i odejście z tej branży i bycie najlepszym w innej karierze nie umniejsza, wręcz przeciwnie jest to coś abyście byli dumni, każdy, kto jest oburzony, jest podwójnym moralistą, przemawiającym z przywilejów lub niewiedzy, który nie rozumie trudności, jakie dziś kobiety mają w dostępie do edukacji, więc nie ma się czego wstydzić.

Źródło: https://webcam.lgbt/pl/