Nie każdy akt seksualny kończy się odniesieniem takiej samej satysfakcji. O tym, czy akt seksualny zakończy się satysfakcją decyduje wiele czynników. Na jedne z nich możemy wpływać sami, na inne takiego wpływu nie mamy. Do tych drugich czynników należy stres, choroba lub złe samopoczucie. Do tych pierwszych zaliczyć można stres czy problemy finansowe. Wszystkie te czynniki wpływają na jakość życia seksualnego, szczególnie niekorzystnie wpływają one na kobiety. Kiedy mamy problemy, seks staje się mniej ważny. Radość z seksu bardzo często spada także w przypadku osób, które długo pozostają w jednym związku. Najczęstszą przyczyną w tym wypadku jest rutyna. Każdy z nas może jednak zrobić bardzo wiele dla poprawy swojego życia seksualnego.Odrobina egoizmu nie zaszkodziSeks powinien być przyjemnością dla mężczyzny, ale także dla kobiety. Kobiety nie mogą traktować aktu seksualnego jedynie jako przykrego małżeńskiego obowiązku. Jak w wielu innych sferach naszego życia, także w seksie chodzi zarówno o dawanie, jak i o branie. Jeżeli kobieta odczuwa mniejszą niż dotychczas satysfakcję z życia seksualnego, powinna o tym powiedzieć swemu partnerowi. Nie powinna ukrywać swoich oczekiwań z tym związanych. Nowe pozycje, odkrycie nieznanych jeszcze partnerowi stref erogennych ułatwi osiągnięcie orgazmu, a wtedy kobieta zacznie odczuwać satysfakcję i mieć ochotę, aby kochać się coraz częściej.Erotyczne gadżety i afrodyzjaki

Pomocą w rozwiązaniu intymnych problemów mogą być erotyczne gadżety. Spora liczba klientów sklepów erotycznych to właśnie kobiety. Do najczęściej kupowanych przez kobiety erotycznych gadżetów należą wibratory. Ale erotycznych gadżetów jest zdecydowanie więcej, może więc warto wybrać się do sklepu, poznać ofertę i wybrać coś dla siebie, coś, co pozwoli przełamać nudę i rutynę w sypialni. Od dawna także wiadomo, że są produkty, które wpływają na nasze libido. Produkty te to afrodyzjaki. Do ogólnodostępnych afrodyzjaków należy czekolada,

Dlaczego gra wstępna jest ważna

Nuda i rutyna to częste przyczyną utraty zainteresowania seksem, nawet w udanych do tej pory związkach. Wielu partnerów przywiązuje bardzo niewielką wagę do znaczenia gry wstępnej. Ale kobiet jej rola jest bardzo istotna. Im gra wstępna jest bardziej urozmaicona, tym radość z seksu jest większa. Erotyczne gadżety, seksowna bielizna, wspólne oglądanie filmów erotycznych – to tylko niektóre propozycje. Im bardziej uruchomimy swoją wyobraźnię, tym lepiej.

Ćwiczenie mięśni Kegla

Na jakość życia seksualnego duży wpływ mają mięśnie Kegla. Im mięśnie te są lepiej wyćwiczone, tym satysfakcja z aktu seksualnego większa. Ćwiczenie mięśni Kegla nie jest trudne, w Internecie bez trudu znajdziemy strony poświęcone tym ćwiczeniom. Po kilku tygodniach ćwiczeń mięśni Kegla jakość naszego życia seksualnego na pewno wzrośnie.

Poprawienie jakości życia seksualnego nie jest wcale trudne, nie wymaga od partnerów żadnych poświęceń, a jedynie zrozumienia potrzeb drugiej strony, czasem jasnego sprecyzowania własnych oczekiwań.