W każdym związku, nawet najlepszym, może pojawić się rutyna. Nuda często pojawia się w sferach intymnych, w dużej mierze jest to wynik powtarzania tych samych czynności intymnych.
Jeśli partnerka lub partner zasypia niezwłocznie po zakończeniu stosunku, odwracając się przy tym na drugi bok, jest to wyraźny sygnał, że w związku pojawia się rutyna, a tym samym niezbędne staje się wprowadzenie zmian w kontaktach intymnych.Co zrobić, by sex sprawiał przyjemność i był niezapomniany?1. Emocje i uczuciaTeoretycznie zakłada się, że udany sex to romantyczna kolacja, wspólna kąpiel i blask świec. Z całą pewnością są to elementy ważne i warto z nich korzystać, należy jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny, ma inne oczekiwania i pragnienia, które warto respektować i traktować priorytetowo. Bez wątpienia oprawa erotyczna intymnych igraszek jest ważna, aczkolwiek nie najważniejsza. Kwestią priorytetową jest odpowiednia komunikacja pomiędzy partnerami, czyli prawidłowe przekazywanie i odbieranie erotycznych sygnałów. Pierwszym krokiem jest szczera rozmowa. Nie należy bać się mówić o własnych oczekiwaniach, pragnieniach czy obawach. Ważne jest także to, aby wysłuchać partnera lub partnerkę i drogą kompromisy znaleźć najlepszą alternatywę.

2. Gra wstępna przez cały dzień

Bardzo ważnym elementem w seksie jest gra wstępna, którą warto rozpocząć już w godzinach rannych. Poranny całus, śniadanie do łóżka, romantyczne lub pikantne sms-y w ciągu dnia, kolacja, kąpiel, delikatne gesty, które świadczą o uczuciach, dając przy tym dowód na intensywność pożądania, to tylko niektóre propozycje – z całą pewnością warto z nich skorzystać. Dając partnerce lub partnerowi do zrozumienia, że jest osobą bardzo ważną i pożądaną można osiągnąć zaskakujące efekty.

3. Antykoncepcja i higiena

Antykoncepcja często traktowana jest jako element drugorzędny. Jest to, niestety, często popełniany błąd. Większość kobiet obawia się zajścia w nieplanowaną ciążę, optymalne zabezpieczenie to gwarancja spokoju i relaksacji, co automatycznie przekłada się na jakość seksu. Równie ważna jest higiena oraz odpowiednie nawilżenie kobiecych miejsc intymnych. Wybierając odpowiednie kosmetyki można skutecznie zniwelować suchość pochwy, chroniąc ją przed podrażnieniami i zapewniając wyjątkowe doznania erotyczne. Warto także pomyśleć o lubrykantach, które sprawdzą się przede wszystkim w przypadku par stosujących erotyczne gadżety, np. wibratory.

4. Eksperymenty w sypialni

Wiele par obawia się korzystania z erotycznych gadżetów, zakupionych w sex shopach. Mimo rozwoju cywilizacji są to placówki owiane płaszczykiem niedostępności i wstydu. Rzeczywistość dowodzi jednak, że odpowiednio dobrane gadżety erotyczne potrafią urozmaicić i uatrakcyjnić kontakty intymne. Urozmaiceniem erotycznych igraszek mogą być także inne pozycje seksualne, niestosowane dotąd, czy też wspólny film erotyczny. Możliwości jest wiele, dlatego też wybór nie powinien stanowić problemu. Ważne jest jednak to, aby były to rozwiązania respektowane przez obydwie strony.