Większość osób, która podejrzewa zdradę u swojego partnera i koniecznie chce go zdemaskować, decyduje się na usługi prywatnego detektywa. Jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. Zwykle uciekają się do tego ci, którzy potrzebują uzyskać namacalne dowody zdrady np. w celu przedstawienia ich w sądzie przy orzekaniu winy. Detektyw dysponuje doświadczeniem oraz różnego rodzaju urządzeniami, które są szalenie skuteczne i łatwo mogą zrobić nam kuku. Urządzenia te to głównie zminiaturyzowana elektronika, służąca do rejestrowania dźwięku, obrazu, sprawdzania komputera, telefonów komórkowych a nawet namierzania pozycji w czasie rzeczywistym. Część z nich jest stosunkowo tania i prosta w obsłudze, więc trzeba liczyć się z tym, że może być ona użyta przez partnera samodzielnie. Ogólnie, nie należy wpadać w paranoję, natomiast warto wiedzieć co takiego może nam ewentualnie zagrozić.

Podsłuchy

Czy zdradza? Podsłuch prawdę Ci powie. Najtańsza, najprostsza w obsłudze, instalacji i jednocześnie bardzo skuteczna metoda by zdrada małżeńska wyszła na jaw. Na rynku dostępne są podsłuchy różnego rodzaju np. działające na zasadzie radia, wyposażone w kartę sim z którą można nawiązać łączność telefoniczną czy wreszcie podsłuchy poukrywane w różnych urządzeniach np. w listwie elektrycznej czy pendrivie. Do większości z tych gadżetów można podłączyć urządzenie nagrywające, które skrupulatnie zarejestruje wszystkie zdrady mężów. Cena waha się tu od 150 pln za najprostszy podsłuch do nawet 4000 pln za bardziej zaawansowane rozwiązania. Jak się przed tym bronić? Jeśli chcielibyśmy bawić się w Bonda możemy zaopatrzyć się w wykrywacze podsłuchu, który skanuje eter w poszukiwaniu nieautoryzowanych transmisji radiowych i lokalizuje położenie pluskiew. Cena tego typu urządzeń to od 300 do 3100 pln.

Ukryte minikamery i rejestratory mobilne

Szpiegowskie kamery to chyba najlepszy sposób na zebranie dobitnych dowodów zdrady. Na rynku dostępne są minikamerki rejestrujące obraz lub obraz z dźwiękiem. Charakteryzują się różną długością czasu nagrywania oraz pracy baterii. Droższe modele wyposażone są w detektory ruchu, które je aktywują. Umieszczane są one w przeróżnych przedmiotach, jak breloczki, długopisy, pendrive itp. Zakres cenowy jest olbrzymi od 200 do 5000 pln. Do kupienia są również mobilne mini rejestratory, które umożliwiają obserwowanie obrazu z kamery w czasie rzeczywistym. W obliczu takiego dowodu zdrada żony czy zdrada męża będzie niezaprzeczalna.

Inwigilacja telefonów komórkowych i stacjonarnych

Specjalne oprogramowanie do telefonów komórkowych z serii SpyPhone pozwala m.in. na przechwycenie przychodzących oraz wychodzących wiadomości SMS (dostajemy kopię SMS-a), podsłuch otoczenia telefonu komórkowego, podstawową lokalizację BTS oraz podsłuch rozmów na żywo, czyli podczas trwania takiej rozmowy. Wszystkie kopie wiadomości oraz powiadomienia przesyłane są na tzw. numer uprzywilejowany (numer kontrolujący aparat z programem SpyPhone). Rozwiązanie potwornie skuteczne i niebezpieczne. Pocieszenie stanowi fakt, że cena wersji oprogramowania wyposażanej w taką funkcjonalność, rozpoczyna się od 1700 pln. Jeśli podejrzewana jest zdrada żona na pewno nie zainwestuje w takie rozwiązanie.

Oprogramowanie i sprzęt kontrolujący komputer

 

Komputer to nasz zdecydowany wróg jeżeli chodzi o utrzymanie zdrady w tajemnicy. Wystarczy kilka nieopatrznych kroków, pozostawiona historia przeglądania, ciasteczka, archiwa komunikatorów i transparentne skrzynki poczty elektronicznej a wszystkie ślady wyskoczą jak króliki z kapelusza. Generalnie Zdradologia.pl zaleca, żeby nie posługiwać się komputerem domowym do kontaktów z kochanką. Wiadomo jednak, że czasem jest to niemożliwe i zdarzy nam się wysłać maila czy wiadomość na GG. Jeżeli chodzi o możliwości inwigilacji to praktycznie są one nieograniczone. Specjalne oprogramowanie szpiegujące, urządzenia zapisujące każde naciśnięcie klawisza (tzw. keylogger) i szereg innych rozwiązań zdemaskuje nas w mig.

”Test wierności” – czyli uważaj na plamy…

Test pozwala na stwierdzenie faktu obecności spermy np. w bieliźnie lub w innym materiale do 72 godzin po stosunku płciowym. Zestaw pozwala na przeprowadzenie ok. 20 oddzielnych testów zapewniających stuprocentową pewność wyniku. Czas trwania testu wynosi ok. 5 min.