Czym jest zdrada ?

To pytanie, które prędzej czy później zadaje sobie każda, będąca w związku osoba. Kobiety, mężczyźni, mężowie i żony. Osoby szczęśliwe i zaspokojone oraz te zaniedbane przez partnerów, nieszczęśliwe w związku. Prędzej czy później życie zapyta nas co na temat zdrady myślimy… Ciężko jest jednoznacznie zdefiniować pojęcie Zdrada. Czy jest to jedynie niedochowanie wierności małżeńskiej czy w nieformalnym związku? Czy myśli, flirt, rozglądanie się za przygodą jest już nielojalnością ? Tutaj nie ma konkretnej granicy, ale jedno jest pewne Ty i Twój partner na pewno będziecie wiedzieli kiedy ją przekroczyliście…

Dlaczego zdradza ?

Powody bywają różne. Zdrada mężczyzn a zdrada kobiet ma często różne podłoże. Ci pierwsi są wiecznymi zdobywcami. Geny, hormony, alkohol to czynniki predysponujące samców do zdrady. Bywa też, że mężczyzna czuje się niedoceniony, niezaspokojony seksualnie, ignorowany przez partnerkę albo pragnie odwetu zdrada za zdradę. Jeśli chodzi o kobiety, przyczyny zdrady tkwią raczej w sferze emocjonalnej. Poczucie zaniedbania, opuszczenia, braku atrakcyjności w oczach partnera to główne powody.

Magia zdrady

 

Czemu zdrada jest tak powszechna i czemu ludzie dla często zupełnie bezwartościowych kontaktów ryzykują utratę rodziny i swojego dotychczasowego życia. Otóż magia zdrady polega na braku przyzwolenia. To kolejny zakazany owoc, którego smak jest niepowtarzalny. Atmosfera tajemnicy, dreszcz emocji, porywanie się na rzeczy, które do tej pory widywaliśmy jedynie w niewinnych fantazjach, zapach kochanki i smak przeżywanych z nią rozkoszy. Niby nic a jednak… sporo. Dla miłośników mocnych wrażeń jest to smakowity kąsek.

Skoro już zdradzamy…

… Róbmy to z głową. Większość osób, które się tego dopuszczają, nie chcą zmieniać nic w swoim życiu, paradoksalnie są szczęśliwi i dobrze czują się w swojej skórze. Jeśli już zdarzy się zdrada, musisz wiedzieć jak sobie z nią poradzić, tak by pozostała ona jedynie Twoim i tylko Twoim wspomnieniem. Najpierw jednak proponujemy zajrzeć do artykułu „Kochanka – jaka najlepsza do zdrady ?”

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.