Prawdziwym utrapieniem wielu par jest przedwczesny wytrysk. Jest on jednym z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych. Problem ten dotyka co trzeciego mężczyznę w naszym kraju. Jeszcze do niedawna z problemem przedwczesnego wytrysku borykali się przede wszystkim młodzi, a nawet bardzo młodzi mężczyźni, mężczyźni, którzy dopiero rozpoczynali życie seksualne. Dzisiaj problem ten dotyka coraz częściej mężczyzn z dużym doświadczeniem seksualnym. Przedwczesny wytrysk jest zaburzeniem, który rujnuje życie seksualne wielu par. Czy można sobie z tym problemem poradzić?

Jakie mogą być przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Przyczyny przedwczesnego wytrysku są różnorodne, uwarunkowane między innymi od wieku. W przypadku bardzo młodych mężczyzn przyczyn można upatrywać w hormonach. W przypadku mężczyzn dojrzałych przyczyną może być choroba: cukrzyca, nadciśnienie, choroby prostaty. Często przyczyną problemów jest psychika. Panowie boją się, że się ośmieszą, są zestresowani, stąd przedwczesny wytrysk.

Czy przedwczesny wytrysk daje się wyleczyć?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Jeżeli u podłoża przedwczesnego wytrysku leży nastawienie psychiczne, pomocna jest zmiana nastawienia z negatywnego na pozytywne. Jeśli nie jesteśmy w stanie zmienić się sami, powinniśmy skorzystać z pomocy seksuologa lub psychologa. Pomocne mogą być także specjalne ćwiczenia.

Ćwiczenia pomagające na przedwczesny wytrysk

Za prawidłowy czas wytrysku odpowiada punkt, który znajduje się na lewym udzie. Punkt ten znajduje się mniej więcej na szerokość czterech palców od stawu kolanowego. Wystarczy ten punkt masować przez pięć minut, aby powstrzymać wytrysk. Inną metodą, którą warto wypróbować jest wycofanie się partnera z pochwy w chwili, kiedy czuje on, że zbliża się wytrysk. Po lekkim wycofaniu się z pochwy partner powinien przez kilka sekund pozostać bez ruchu. Ten czas nie powinien być jednak stracony: to dobra okazja do zaspokojenia partnerki w inny sposób. W jaki, niech podpowie wyobraźnia. Partner może też ćwiczyć kwiat lotosu. Pozycja ta, a nawet tylko siad krzyżny pomaga w zapanowaniu nad przedwczesnym wytryskiem.

O czym warto pamiętać przy problemach z przedwczesnym wytryskiem?

Ruchy wykonywane przez partnera dotkniętego problemem przedwczesnego wytrysku od samej gry wstępnej powinny być łagodne i wolne. Kiedy poczujesz, że podniecenie za chwilę osiągnie punkt kulminacyjny, przerwij je. Zrób to jednak w taki sposób, aby nie zaburzyć erekcji. Opaść ma podniecenie, a nie erekcja. Duży wpływ na przedwczesny wytrysk ma także częstotliwość, z jaką uprawiamy seks. Im częściej to robimy, tym mniejsze prawdopodobieństwo powtarzających się przedwczesnych wytrysków. Czyli, im częściej, tym lepiej. Domowe sposoby na przedwczesny wytrysk Wśród najczęściej zalecanych domowych metod na przedwczesny wytrysk wymieniana jest masturbacja przed stosunkiem. Niektórzy panowie starają się rozwiązać ten problem wypijając przed stosunkiem kieliszek alkoholu. Często też pary decydują się zrezygnować lub skrócić czas gry wstępnej.