Wśród potrzeb, które silniej lub słabiej odczuwa każdy dorosły człowiek, znajduje się potrzeba seksu. Już znany psycholog Abraham Maslow twierdził, że seks jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, której niezaspokojenie może wiązać się z bardzo silną frustracją. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy w sieci zamieszczają sex oferty i anonse towarzyskie. Internet to dobre miejsce dla tych, którzy nie mają stałego partnera, a jednocześnie odczuwają silną potrzebę kontaktów seksualnych. Wpisując w wyszukiwarce internetowej takie hasła, jak „sex randki – strony erotyczne” czy „sex anonse – sponsoring”, znaleźć można mnóstwo ogłoszeń tych, którzy w sieci poszukują partnera seksualnego. Szukanie partnera seksualnego w Internecie wielu osobom wydaje się być czymś trudnym do zaakceptowania. Tymczasem jest to coś, czego naprawdę nie należy się wstydzić. Niezaspokojenie potrzeb seksualnych rodzi frustrację i sprawia, że przestajemy być szczęśliwi.

Oczywiście seks bez miłości nie jest tak piękny, ale nie oznacza to, że raz na jakiś czas osoby, które są w potrzebie nie mogą sięgnąć po seks dla samej przyjemności. Sex z osobą, której tak naprawdę się nie zna, to doskonała okazja do tego, aby zrealizować swoje fantazje. Fantazje seksualne ma każdy z nas. Wiele osób boi się jednak powiedzieć o nich swojemu partnerowi. Kiedy nagle partner odchodzi, a my sięgamy po czysty seks z kimś przypadkowym, nie mamy oporów żeby opowiedzieć o swoich seksualnych marzeniach i je zrealizować. Wszak mało jest prawdopodobne, że z tą osobą jeszcze kiedyś się spotkamy. To świetny sposób również na to, aby poznać swoją seksualność i nauczyć się potrzeb cielesnych swojego ciała. Nie ma w tym nic zdrożnego i niestosownego. Kiedy pojawi się stały partner, będziemy osobami bardziej świadomymi swojego ciała a to da nam większą satysfakcję podczas stosunku. Sex anonse i oferty towarzyskie to zawsze okazja do przeżycia fantastycznej przygody.

Decydując się jednak na seks z kimś poznanym w ten sposób, trzeba pamiętać o jednym: konieczne jest używanie prezerwatywy. Ten prosty środek antykoncepcyjny chroni nie tylko przed niechcianą ciążą. Jest to również ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Trzeba bowiem pamiętać, że za sprawą stosunków seksualnych przenoszą się między innymi rzeżączka, kiła oraz wirus HIV. W tym ostatnim przypadku u osób zarażonych prędzej czy później dojdzie do rozwinięcia się choroby AIDS. Nabyty zespół upośledzenia odporności to poważna choroba, która zawsze prowadzi do śmierci. Lepiej więc sięgnąć po prezerwatywę niż później żyć ze świadomością, że w naszym organizmie znajduje się tykająca bomba. Popularnością cieszą się nie tylko seks anonse. Popularny jest także sex telefon – erotyczne rozmowy przyciągają wcale nie mniej zwolenników niż tradycyjne spotkania w wiadomym celu. Jest to rozwiązanie najczęściej wybierane przez tych, którzy z jakiegoś powodu obawiają się realnego spotkania w celu nawiązania kontaktów erotycznych. To także sposób na to, aby zaspokoić się seksualnie, ale w nieco inny sposób.