Masz wrażenie, że spotkałeś ideał. Nieustannie o niej myślisz i coraz bardziej utwierdzasz się w przekonaniu, że to nie jest zwykłe zauroczenie. Jednak do tanga trzeba dwojga… Jak sprawić, żeby wybranka odwzajemniła twoje uczucia?

Zaczęło się od wiadomości wysłanej przez serwis randkowy. Kilka rozmów później masz wrażenie, że spotkałeś tę jedyną. Zanim się jednak spotkacie, już w trakcie randki online możesz rozpocząć projekt pt. „Rozkochaj ją w sobie”. Jak to zrobić? Przede wszystkim daj jej do zrozumienia, że w każdej chwili może na ciebie liczyć. A więc w miarę możliwości odpisuj na jej wiadomości jak najszybciej, kiedy poprosi cię o rozmowę na gadu-gadu, rzuć wszystko, co aktualnie robisz i zasiądź do komputera. Jeśli na twoje wiadomości będzie czekać godzinami, szybko się zniechęci i dojdzie do wniosku, że ci na niej nie zależy. To, że nie widzimy drugiej osoby, bardzo często ułatwia nam zwierzenia. Pohamuj jednak swoją chęć snucia opowieści o poprzednich związkach. Jeśli to ona zacznie drążyć temat, wyrażaj się o swoich byłych pozytywnie, a przynajmniej neutralnie. Dlaczego? Gdy od razu zaczniesz narzekać na swoje byłe partnerki czy używać dosadnych określeń, dziewczyna, z którą rozmawiasz, może dojść do wniosku, że tak samo będziesz mówił o niej, jeśli wam się nie powiedzie. Specyfika randki online sprawia, że dużą uwagę zwracamy na sposób i styl pisania. Wiadomo, że nie każdy jest mistrzem ortografii. Postaraj się jednak wysilić swój umysł, gdyż na wiele dziewczyn ogromna liczba błędów działa zniechęcająco.

Stało się – umówiłeś się z nią na spotkanie. Choć może to być trudne, postaraj się wyglądać pewnie. Większość kobiet nie lubi mężczyzn, od których wydają się być silniejsze i bardziej pewne siebie. Podczas pierwszej randki nie rzucaj jej od razu na głęboką wodę, zapraszając na huczną imprezę w gronie znajomych. Spotkajcie się we dwójkę, na neutralnym gruncie. Bądź kulturalny – otwieraj przed nią drzwi, płać za nią, podsuwaj jej krzesło. Choć modne jest bycie niezależną i samowystarczalną, tak naprawdę kobiety lubią być ustawiane na piedestale. W trakcie rozmowy nie opowiadaj ciągle o sobie, chyba że partnerka jest wyraźnie onieśmielona i woli, kiedy ty snujesz opowieści. Kiedy jednak zacznie mówić, nie przerywaj jej i słuchaj uważnie. Na koniec randki odprowadź ją na przystanek i upewnij się, czy dotarła bezpiecznie do mieszkania.

Najpierw randki online, potem kilka spotkań – jeśli zastosowałeś się do powyższych wskazówek, kolejnym etapem powinien być związek. Oczywiście nikogo nie można zmusić do uczucia. Jeśli twoja wybranka nie czuje tego, co ty, nawet najlepsze rady okażą się nieskuteczne. Załóżmy jednak, że twój plan się powiódł i tworzycie szczęśliwy związek. Błędem, jaki popełnia wielu mężczyzn, jest przerwanie starań po oficjalnym „zatwierdzeniu” związku. Aby był on satysfakcjonujący, musisz pamiętać o kilku zasadach. Od czasu do czasu podaruj jej jakiś drobiazg. Każda kobieta ucieszy się z czerwonej róży z okazji kolejnego wspólnego miesiąca – niech to będzie wasza mała rocznica. Bądź troskliwy – gdy źle się czuje, zapytaj, czy możesz coś zrobić, aby poprawić jej samopoczucie. Pamiętaj, że kobiety mają inny sposób komunikowania się niż mężczyźni. Kiedy więc po ciężkim dniu zwierza ci się ze swoich problemów, nie staraj się podsuwać rozwiązań. Większość kobiet chce po prostu się wygadać i wylać swoje żale. Najlepiej więc będzie, gdy z uwagą wysłuchasz swojej wybranki, przytakując co chwilę. Doradzaj tylko wtedy, gdy wyraźnie cię o to poprosi. Kobiety uwielbiają komplementy. Każdego dnia postaraj się powiedzieć jej coś miłego, czy to na temat jej charakteru, czy wyglądu. Pochwała jednak musi być szczera. Nie chwal tego, co tak naprawdę ci się nie podoba. Kobieta od razu to wyczuje. I ostatnia wskazówka – unikaj rutyny. Nie spędzajcie kolejnych wieczorów przed telewizorem. W jeden wieczór zaproś ją do kina, w drugi pójdźcie na kręgielnię, a kiedy indziej umówcie się ze znajomymi.