Każda kobieta chciałaby być idealna. W oczach większości mężczyzn idealna partnerka to taka, której nigdy nie brakuje ochoty na seks. Tymczasem okazuje się, że kobiety z różnych względów mogą borykać się ze spadkiem libido. Wielu panów zapyta w tym miejscu co kryje się za takim stanem rzeczy oraz jak sobie z tym poradzić. Spadek ochoty na sex może wynikać z bardzo różnych przyczyn. Część z nich wynika z budowy kobiecego ciała, inne są efektem takiej, a nie innej konstrukcji psychicznej. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem okazują się być afrodyzjaki takie jak na stronie: http://afrodyzjaki24.sklep.pl/, czasem jednak trzeba po prostu nieco cierpliwości i samozaparcia, a problem naprawdę zniknie. Wiele pań unika zbliżeń wówczas, kiedy są naprawdę mocno zmęczone i zestresowane. Masa obowiązków – zarówno tych zawodowych, jak i domowych – sprawia, że kobieta marzy tylko o tym, aby odpocząć. Czasem pomóc może jakiś afrodyzjak. Mądry i kochający partner zadba jednak o to, aby jego partnerka po prostu odpoczęła.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się być wspólny wyjazd, wypad do kina, a nawet prozaiczna kąpiel przygotowana oczywiście przez mężczyznę. To proste, ale skuteczne sposoby, które sprawdzają się w walce o wyższe libido. Powodem unikania zbliżeń są także problemy. I nie chodzi tu wcale tylko o problemy w związku, ale nawet te w pracy czy z dziećmi. Kobieta, która zamartwia się jakimiś sprawami nie może skoncentrować się na seksie. Nawet jeśli się na niego zdecyduje, to nie będzie on dawał jej przyjemności. W tym wypadku nawet hiszpańska mucha dla kobiet nie zadziała. Trzeba po prostu poczekać aż problemy się rozwiążą. Wówczas ochota na seks powinna w sposób naturalny powrócić. Spadki libido mają także związek z biologią ciała kobiety. W okresach spadku kobiecych hormonów ochota na seks także zanika. I tak dzieje się na przykład w okresie menopauzy. W tym wypadku swoje robią także objawy, z którymi zmaga się kobieta. Zalicza się do nich uderzenia gorąca, zlewne poty. Nie można zapominać również o suchości pochwy, która na tym etapie życia nie jest niczym niezwykłym.

Sprawia ona jednak, że seks nie tylko nie jest przyjemny, ale może nawet boleć. Generalnie kobiety w okresie menopauzy, które nadal chcą cieszyć się wysokim poziomem libido, powinny zdecydować się na hormonalną terapię zastępczą. W przypadku suchości pochwy warto postawić także na dobrej jakości lubrykant, który skutecznie nawilży tą część ciała i pozwoli czerpać przyjemność ze stosunku. Wahania libido są także typowe dla okresu ciąży. W pierwszym trymestrze większość kobiet unika seksu. Powodem tego są między innymi mdłości, na które uskarża się większość pań. Już jednak pozostałe sześć miesięcy to dla wielu kobiet czas nieskrępowanego i radosnego seksu. Psychologowie zgodnie twierdzą, że wynika to z braku lęku przed niechcianą ciążą. Wszak kobieta już spodziewa się dziecka. W tym przypadku żadna johimbina, ani inne afrodyzjaki nie są potrzebne, aby ochota na seks się pojawiła. Wahania libido nie są niczym nadzwyczajnym. Warto jednak zrobić wszystko, aby trwały możliwie jak najkrócej.